Tichá epidémia mobbingu.

Pracujem s nadšením a rada. Myslím,že je to badateľné. Prívetivosť, úsmev, rady. Milý pozdrav a zopár viet navyše. Teší ma to. Pri obsluhe robiť atmosféru o čosi príjemnejšou napríklad i o úctu. Viem, dnes sa to už nenosí, ale predsa chcem prispieť k spokojnosti zákazníkov. Chcem, aby sa vracali. Chcem,aby naša firma prosperovala, neznižoval sa jej kredit a obchod bol naďalej vyhľadávaný a navštevovaný. Avšak, okrem pravidelného mesačného platu a azda i väčšej miere spokojnosti zákazníkov pociťujem absenciu motivácie. Ba, naopak. Pozvoľna, zákulisne, ale s ostrou bezohľadnosťou sa po pracovisku plazí mobbing.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Mnohí si to neuvedomujú, nevedia si intrigy, neustálu kritiku, neznesiteľné podmienky,vytváranie pracovnej nepohody a ignoráciu návrhov na vylepšenie pracovnej atmosféry pochopiť. Vládne nesúlad a rozmáhajú sa obvinenia. Koleso tohto nezdravého javu je roztočené naplno. Funguje.
Agresivita je útočná v ktoromkoľvek úseku života. A úspešná. Deň - čo deň sa s ňou stretávame. Bezohľadnosť nesie značku in. Má zelenú. Podriadenosť vyvoláva úzkosť.Ženské časopisy chrlia články o asertivite a neochvejnom presadzovaní sa. Na pracovisku, u lekára, na parkovisku. Všade. Len nerezignovať ! Ísť si za cieľom. Byť tvrdý, húževnatý, ctižiadostivý...
Myslím si, že živnou pôdou pre vznik moobingu je kariérizmus , či dotváranie nízkeho sebavedomia v úzkom prepojení strachu so zlyhania. Takto zaťažený vedúci pracovník , ktorý sa má riadiť aspektami tímovej kultúry je práve naopak: deštruktívnym činiteľom v kolektíve. Pravdepodobne je nutné na to poukázať. Logické je zmobilizovať sa a začať sa brániť. Úspech môže mať len jedinec , ktorý dokáže presadiť svoj názor bez strachu zo vstupu do konfliktu. Neriešenie vzniknutej situácie môže mať za následok fluktuáciu,práceneschopnosť,odliv pracovníkov,ktorí sú pre firmu prínosom a zníženie produktivity práce .
Vraj v súčasnosti sa drzosť stáva spoločenskou normou. Paradoxne s trochou obáv som pomenovala pre seba aj pre čitateľov situáciu na pracovisku. Táto analýza je vykročením k riešeniu problému. Azda som sa usilovala v tomto bloggu nazbierať viacej odvahy. Moji zákazníci nič tušiť nemusia.. Neustále mám pre nich ponuku čerstvého tovaru, zásobu úsmevov a rád. Až do výpovede.

Janka Bojňanská

Janka Bojňanská

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som prirodzene zvedavá a mám záujem o veci okolo seba. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu