Neona(r)cisti s "tradicionalistami" mimo hry

Lepšie posunúť do druhého kola chodiacu reklamu na zubnú pastu s bezzubou kampaňou ako neokrôchanca, ktorému by pred rozhodujúcim súbojom o prezidentskú stoličku mohli narásť svinsky nebezpečné moláre.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Priznám sa, že v sobotu dopoludnia som za plentou vo volebnej miestnosti vážne rozmýšľal nad tým, že to hodím tomu zmätenému diplomatovi, čo ho zavolali až hen z Bruselu, aby vytiahol nad hladinu titanik s názvom Smer, no namiesto kompasu mu dali sextant, ktorý sa ani zaboha nedá zamerať na stále rýchlejšie padajúce smerácke hviezdy.

Nie, nepreskočilo mi. Len som sa chcel ubezpečiť, že do boja proti jasnej favoritke prvého (a teraz už aj druhého) kola pustíme radšej chodiacu reklamu na zubnú pastu s bezzubou kampaňou ako neokrôchanca, ktorému by pred rozhodujúcim súbojom o prezidentskú stoličku mohli narásť svinsky nebezpečné moláre.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pripomeňme, že nanajvýš nepodarenej karikatúre najvyššieho sudcu nerobilo problém agitovať za právny štát na autobuse s ukradnutou ŠPZ či odpovedať novinárke na legitímnu otázku protiotázkou na jej intímne zvyklosti. Je preto zaťažko uveriť, že by mu pred druhým kolom robilo nejaký problém nasadiť tie najchrapúnskejšie a najprimitívnejšie zbrane, aby urobil dojem na tých príslušníkov Slovače, ktorí si dodnes pred krčmovými bitkami trénujú údery na svojich manželkách (akiste v mene zachovania tých najlepších národných tradícií, či čoho).

Poučení jeho posledným kapricom pri voľbe ústavných sudcov (v duchu detinského „ak nebudem predsedom súdu ja, nebude sudcom nikto!“) zas vieme, že bývalý trojnásobný premiér by nemal ani najmenší problém inštruovať novú generáciu babiek-demokratiek, zdedených od iného bývalého trojnásobného premiéra a ešte stále omámených vôňou lacných karafiátov a ešte lacnejších vtipov, aby zahlasovali za najhoršie oholeného kandidáta v dejinách Slovenska. Napokon, Ficov bývalý minister spravodlivosti by mu dával rovnako dobrú šancu na vytúžený anšlus Ústavného súdu SR ako Ficov kariéristický diplomat.

SkryťVypnúť reklamu

Do poslednej chvíle som preto tŕpol, či sa kumpán narkobaróna Bakiho Sadikiho predsa len nedočká podpory od toho malého zeleného mužíčka, čo (neviem, prečo práve) k nám zavítal z asteroidu so záhadným číslom 1488. Radšej ani nebudem dopodrobna rozoberať desivú možnosť, že by sa ďalej dostal spoločný kandidát národnosocialistickej koalície, navyše so štedrou podporou od dvojjediného bratstva mečiarovsko-ficovských oligarchov, pretože až potom by sa naplno zhmotnili najhoršie obavy väčšiny mainstreamových komentátorov z antisystémových síl. Našťastie, obaja antisystémoví kandidáti predviedli celkom vydarenú inscenáciu pamätnej jednoaktovky z pera sprostého Jana a hlúpej Anče z roku 2002 a prejavili sa ako nefalšované narcisy (hoci ten, čo sa rád vyfarbuje viac do kaki, sa odborne nazýva Hitleris resurreccionis, kým ten, čo odkvitá skôr do fialova, je známy ako Blowjobus Putinus – kolegovia botanici mi túto krátku odbočku isto radi prepáčia).

SkryťVypnúť reklamu

Hoci som sa napokon ovládol a hlasoval v súlade s pôvodnými zámermi, po voľbách som s istým zadosťučinením zistil, že podobne ako ja rozmýšľali takmer štyri percentá voličov SaS a OĽaNO. Možno aj vďaka nim sa ďalej dostal fešák z Bruselu, ktorý síce rád vystavuje na obdiv svoje hrozitánske čeľuste vycvičené pravidelným chrúmaním nedeľných rezňov, no v druhom kole si ich bude pokojne môcť odložiť do pohára s vodou, lebo mu budú nanič. Je totiž náročné a tak trochu aj komické predstaviť si eurokomisára, ako na svoju rivalku útočí migračnými kvótami či LGBTI agendou, teda napospol témami, o ktorých by si s ňou azda najradšej potrkotal v súkromí na kávičke a o ktorých sa v Bruseli naučil tak bezprostredne a pritom tak bezobsažne bľabotať.

SkryťVypnúť reklamu

Zatiaľ sa môžeme tešiť z toho, že kotlebovskí neonacisti a harabinovskí "tradicionalisti" sa (aspoň nateraz) ocitli mimo hry a dá sa očakávať, že na truc vyprázdnia pre nich vyhradené sektory na tribúnach. Na druhej strane nesmieme zabudnúť, že zápas už dnešným dňom pokračuje a pred nami je ešte celý druhý polčas. Tí štyria rozhodcovia, čo majú posudzovať prípadné penalty, nám nie sú práve priateľsky naklonení a musíme byť pripravení na ich ochotu odviesť povinných desať percent pre domácich. Preto zostaňme v strehu a pamätajme, že dnes sa už každý futbal hrá najmenej do 90. minúty.

Daniel Borský

Daniel Borský

Bloger 
  • Počet článkov:  24
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Kto som? Na túto otázku asi najlepšie odpovie najväčší český básnik (minimálne) dvadsiateho storočia:Jde jaro do létaa léto do podzimuV kostýmu Hamletaa v mozku Hirošimu,strach krajem obchází,sešvagřen s beznadějíKrál chlastá se zlodějiv putyce nad hrázíNa prášek rozemnoumá váhání mé činyVždyť, kdo je onde mnouje vlastně někdo jinýZombie! Sen z morfia.Ve vodě obraz klamnýKdo jsem? Jen bezvýznamný,zatrpklý páriaTen druhý přebírávítězství, pocty, cenyMé já - je nevíraPůlkacíř, uřícenýz útěku před citem,před láskou, před pohodlímJeště se někdy modlímv tom příliš hlasitém,hrabivém očistciCo zbývá, moji páni?Pokorně přečíst si,tiše a bez reptání,rozsudek mlčeníA nad skleničkou rakijidál věřit na zázrakyUctivost, vážení Karel Kryl (*1944 †1994) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu