SPOJENÉ ŠTÁTY EURÓPSKE...

Písmo: A- | A+

Už len ten názov hovorí o tom, že sa jedná o spojenie suverénnych štátov Európy do jedného celku. Žiaden konglomerát nesvojprávnych národov, ale hrdé a racionálne spojenectvo štátov a ich VEDOMÉ zoskupenie sa do jedného útvaru.

Debata v EÚ by už nemala byť o ničom inom, iba o USE - United States of Europe. Kto by chcel vstúpiť po splnení všetkých kritérií vrátane Eura tak môže, komu sa to nepáči, má okamžite vypadnúť. Žiadne výnimky ani žiadne naše východné trucpodniky typu V4. Svet sa totiž fakt netočí okolo zopár postihnutých postkomunistických krajín.

Kedysi v roku 1988 som kolegom v práci povedal, že len Spojené štáty Európske sú našou budúcnosťou. V tom čase to brali ako provokáciu, lebo za to ste mohli dostať aj prokurátora. Dnes to už len zopakujem. Jedine USE je naša dobrá budúcnosť. Môžeme sa metať koľko chceme, ale individuálne sa v globalizovanom svete ďalej nepohneme.

Ani unavená Merkelová, ani Macron tú našu EÚ nezachránia. Nehovoriac o sympatickom Junkerovi, Tuskovi alebo Mogheriniovej. Žiaľ garnitúra zástupcov jednotlivých štátov a frakcií je nefunkčná. Úplne logicky sa nedokážu dohodnúť ani na menách, nie to ešte aj na funkciách. A keď to nakoniec aj nejako “dajú”, bude to zase iba predlžovanie agónie spolupráce národných štátov.

Aj ja sa cítim ako Slovák, ale hlavne ako Európan. Všetko, až do spojenia národov EÚ do formálneho celku USE je len naťahovanie času a účelové podliezanie nacionalistickým lídrom v záujme ich národného a osobného biznisu. Nerieši to podstatu veci. Ak majú byť európske krajiny naozaj úspešné, musia vytvoriť jedno spoločné súštátie, nazvané Spojené štáty Európske. Ak tak neurobia, môžu kľudne zabudnúť na svoju perspektívu a svoju budúcu prosperitu v dnešnom globalizovanom svete.

Keď SPOJENÉ, tak to znamená, že sa dobrovoľne a vedome spoja. Keď ŠTÁTY, tak to znamená, že suverénne národné štáty. Keď EURÓPSKE, tak to znamená, že vyznávajú rovnaké hodnoty, pochádzajúce z ich individuálnej histórie, viazanej k teritóriu Európy. Dohromady to znamená, že všetci zalezú do diery, prestanú samostatne vyskakovať a že spoja svoje sily v prospech USE. Účelová, hodnotová a ľudská fúzia národov. Každý si v rámci celku zachová svoju nezbytnosť, tradície, kultúru a dokonca aj svoj folklór...

California, Florida, Utah a pod. Nádherné štáty s viac obyvateľmi ako V4. Samotné o sebe by boli nuly. Nenahovárajme si, že my sme niečo viac, iba kvôli našej tzv. hlbokej histórii. Nebyť kráľovských rodov (po novom oligarchie) v Európe, ich sobášnych intríg a vzájomnej rodovej korupcie, proti ktorej dnes tak vehementne bojujeme, nebolo by ani našej vysnenej histórie. Nebyť skorumpovanej cirkevnej hierarchie a jej križiackych výprav, nebolo by toľko obdivovaných pamiatkok. Mali by sme už konečne všetci “sklápnuť” a vytvoriť niečo zmysluplné. Nič racionálšie ako USE zrejme ani neexisuje.

Novozvolená šéfka EK Ursula von der Leyen v minulosti viackrát nahlas hovorila o federalizácii Európy. 

„Mojím cieľom sú Spojené štáty európske – po vzore fungovania Švajčiarska, Nemecka či USA,“ povedala der Leyen pre týždenník Der Spiegel v roku 2011. 

V interview pre Die Zeit zasa uviedla: „predstavujem si Európu, kde moje deti a vnúčatá nebudú žiť v štátoch zaseknutých národniarskymi záujmami.“

Skryť Zatvoriť reklamu