Pravým menom…

Mali by sme už veci okolo nás konečne pomenovať pravým menom. Liberáli, socani, očkovaní, bohati. Všetko je to jedno…???

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Neustále čítam, že pravicoví intelektuáli sú slniečkári a kaviarenskí povaľači. Ja sa za nich považujem, ale kaviareň som videl za minulý rok tak dvakrát a slniečko si užívam iba občas doma pri bazéne. Neviem, čo je na tom zlé, že intelektuáli diskutujú pri káve. Veď to robili celé stáročia, odkedy sa začala káva dovážať do Európy. Aj preto je dnes Viedenská kaviareň chránená Unescom ako kultúrna pamiatka.

Navyše,  Marx, Engels a Lenin boli vyložení kaviarenskí povaľači, ktorí najprv vo Viedni a neskôr vo Švajčiarsku spriadali pri káve svoj naivný sen o rovnosti, až z toho vznikol Marxov Kapitál, ako základ socialistickej fantasmagórie. Rovnako aj Lenin si dlhé roky bahnil v exkluzívnej vile pri Zürichu a takticky vyčkával na svoju príležitosť v závetrí pri káve. A zrejme aj pri slniečku. Podľa dnešných ľavicových extrémistov typu Blaha to asi bolo v poriadku. Podľa mňa boli práve títo ľavicoví extrémisti tí naozajstní kaviarenskí povaľači…

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Netuším tiež, čo má výraz slniečkár znamenať. Je to zrejme optimistický milý usmiaty človek, ktorý so všeobecným rozhľadom hľadí na svet, nikomu nezávidí, ale naopak je ochotný pomôcť či poradiť. A hlavne fandí všetkým úspešným ľuďom okolo seba. Či už sú z jeho branže, alebo dosiahli vynikajúce úspechy v inej oblasti. Ak je to tak, tak sa k slniečkárom veľmi rád hlásim. Nechcem byť totiž príslušník väčšinového nasraného a závistlivého plebsu, neschopného sebareflexie a primitívneho egocentrizmu.

Ďalšia nadávka je liberál. To slovo znamená veľkodušný, zhovievavý, tolerantný a pod. Je odvodené od slova Libertè - Sloboda. Ak je niekto proti tomu, tak je za neslobodu. Nechápem, prečo Matovič, Fico, Blaha a im podobní nadávajú ostatným do liberálov…

Skryť Vypnúť reklamu

To tí ostatní nemôžu byť veľkodušní, zhovievaví, tolerantní a pod.? To musia byť len úzkoprsí, zatrpknutí, zakomplexovaní a pod.? To je podľa našej lúzy v poriadku? To už bude tá banda primitívov konečne vytešená, ked budeme takto všetci rovnakí? Úbohosť sama o sebe.

A ešte jedna vec. Bohatí versus chudobní. Čo je na bohatstve zlé, keď ho nadobudnete svojim rozumom, šikovnosťou a svojou kreativitou. Práve naopak, takéto bohatstvo by malo byť verejne oslavované. Za prvé prispieva k verejnému blahu platením daní a tiež motivuje ostatných, aby aj oni našli v sebe schopnosť, postarať sa o seba a vytvoriť niečo hodnotné pre spoločnosť. U nás je trend utopiť bohatých v lyžičke vody… Asi je to preto, lebo všetci chudobní si myslia, že tí “bohatí” to nakradli. Áno, najľahšie je svoju neschopnosť zvaliť na niekoho iného. Závisť totiž mastí pupok.

Skryť Vypnúť reklamu

A očkovaní proti neočkovaným? Nuž očkovanie proti bežnej chrípke som aj ja posielal do riti. Veď som ju tisíckrát bez problémov vyležal. Covid je však trochu iné svinstvo… Ten sa neserie a kosí, koho môže. Takže vážení neočkovaní, nie je to o vašom názore, ale o vašej tuposti. Pozrite sa na mapu Slovenska. Čím viac zaostalých okresov, tým viac čiernych okresov. Je to v podstate geografická mapa vymetenosti Slovákov.

Veď načo sa očkovať, to radšej všetci pokapeme. Mor ho… Takto dnes vyzerá naša krajina. Čudujem sa, že pozostalí corona mŕtvych nekričia do médií, aby sa všetci ostatní dali čo najskôr zaočkovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Takže ľavica, zavrite si hubu. Podliezate primitívom, aby sa neočkovali. Stačí, že vás budú voliť. Pravica v mestách podporuje očkovanie, aby mohli ľudia žiť v slobode, tak ako doteraz. Tak kde je logika? Je to vlastne triedny boj, tak isto, ako za socana. Aj vtedy boli pre primitívov intelektuáli hlavným nepriateľom. Dnes nám príroda ukazuje pravú tvár. Ak ste blbí, chamtiví a pokryteckí, tak pokapete. Žiaľ s vami aj tí nevinní.

Odkazom k výročiu 17. Novembra by mala byť pre nás všetkých pokora, skromnosť a empatia. Na to však počúva maximálne tak desatina obyvateľstva. No tak čo už s nami…

Ladislav Boršoš

Ladislav Boršoš

Bloger 
  • Počet článkov:  138
  •  | 
  • Páči sa:  129x

Som občasný diskutér, designer, manžel a otecA taktiež syn, brat, švagor, strýko a zať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu