Spejbl a Hurvínek…

Vrcholná česká politika mi už roky silno pripomína túto podarenú dvojicu. Ako by si všetci z oka vypadli.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Génius Spejbl, ten slušovický “všechnověd” a pri ňom agilný a jeho poslušný syneček Hurvínek. Už im chýba len nejaká Máňa a pejsek, ktorý ani neviem, ako sa vlastne volal…

Takto funguje ČR za posledné štyri roky. Naschváľ nepoužívam ten blbý výraz za “ostatné” štyri roky.

Rovnako, ako našu politickú scénu, sledujem kriticky aj tú českú a preto si pozorne všímam, kam smeruje po revolúcii. Po idealistovi Havlovi to prevzal nacionalista Klaus a po ňom exkomunista Zeman, podľa ktorého inštrukcií by to mal prevziať bývalý spolupracovník ŠTB Babiš. Tak teda “Jedeme z kopce, pánové, držte se…”

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak by sa to stalo, tak Prezidentom ČR by sa stal Slovák, poznačený pochybnou minulosťou. Neviem si predstaviť, že my by sme si my zvolili za prezidenta Čecha s podobnou politickou históriou. To by nás určite nenapadlo ani v tom najhoršom sne.

Fascinuje ma fenomén obdivu českého národa k “bohatím”. Nevadí im, že bude “Na Hradě Slovák s pofidérní minulostí”, hlavne že je bohatý, ako by chceli byť aj oni všetci.

A na záver iba pridám len jeden postreh. Je mi ľúto, keď vidím zúfalo rozvážať prezidenta ČR hore-dolu a vystavovať ho v plexisklovej klietke. On sám sa mal dávno dobrovoľne vzdať svojej funkcie, kvôli svojmu zdravotnému stavu.

Skryť Vypnúť reklamu

Možno, ako sám kedysi vyjadril svoju vôľu, zrejme chce umrieť vo svojej funkcii, je to ale trápne a frustrujúce pre všetkých. Veľmi to totiž evokuje to švejkovské na “Bělehrad”, alebo že by naozaj na Brusel…?

Ladislav Boršoš

Ladislav Boršoš

Bloger 
  • Počet článkov:  139
  •  | 
  • Páči sa:  133x

Som občasný diskutér, designer, manžel a otecA taktiež syn, brat, švagor, strýko a zať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu