Ide len o naše peniaze...

Trápne klamstvo na zdôvodnenie zoštátnenia zdravotných poisťovní dnes vyslovila p. Zvolenská. Vraj štát vie zabezpečiť lepšie zdravotné parametre obyvateľstva vytvorením unitárneho systému v zdravotnom poistení.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nemám vyslovene jednoznačný postoj ani k unitárnemu systému, ani k pluralitnému systému v zdravotnom poistení. Neovplyvním rozhodovanie politikov a len blázon by veril, že ten či ten variant zlepší zdravotnú starostlivosť o občanov. A takých bláznov je zrejme dosť aj na ministerstve zdravotníctva a vo vláde.

Nemajú racionálne zdôvodnenie, prečo chcú nabúrať terajší systém a tak sa snažia nám občanom vštepiť, že zachovanie iba jednej štátnej poisťovne pomôže znížiť chorobnosť, či dokonca znižiť úmrtnosť na choroby. Naozaj hlúpy dôvod, najmä keď všetko bude závisieť od balíka financií smerujúcich do zdravotníctva.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najprv sa štát úplne vycicia, aby vyplatil Pentu a Union a potom má ešte mať finančné prostriedky aj na nás. Určite nie. Penta a Union sa skvele nabalia a ani zďaleka to nebude ukončená téma pre nich. Nepochybne budú nasledovať žaloby v európskom meradle a to znamená ďalšie vynaložené finančné prostriedky. Je naivné sa domnievať, že štátna poisťovňa ponúkne lekárom vyšší prínos peňazí ako doteraz. Znamená to vzdať sa časti zisku a veď práve o ten ide. Štát si ho chce ukrojiť len pre seba, nezaujíma ho náš zdravotný stav, nezaujímajú ho lekári, ide o peniaze, v týchto ťažkých časoch tak potrebné.

Skryť Vypnúť reklamu

Predseda vlády je zarytý ideológ, on skutočne verí, že štát je lepší vlastník, lepší biznisman alebo ho proste len otravuje, že príjem uteká inde ako smeráckym gorilám. Zdravotníctvo je klasická pyramídová hra, kde hore sa nachádzajú poisťovne, ktoré si žijú v blahobyte a smerom nadol sa nachádzajú nemocnice, lekári a občania. Práve my sme platitelia zdravotného poistenia, my sme nositeľmi zisku zdravotných poisťovní, napriek tomu nemáme právo rozhodovať o tak dôležitej otázke. Inštitút referenda je u nás málo účinný a stojí veľa peňazí, ale práve inštitút referenda by najlepšie nastavil zrkadlo vláde a hlavne by jeho výsledok mal byť záväzný.

Skryť Vypnúť reklamu

Z každej strany počúvame, aké ťažký časy sú a aj budú, napriek tomu sa štát púšťa do hry, ktorá ho vycicia a môže znamenať viac zlého ako dobrého. Čo tak sa sústrediť na iné témy? Ale ja viem, peniaze sú peniaze a v zdravotníctve budú vždy. Ale aspoň si to žiada nájsť lepšie výhovorky.

Tomáš Bosák

Tomáš Bosák

Bloger 
  • Počet článkov:  391
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodený na východe, ale žijúci ako inak na západe. Vyštudovaný historik, ale pracujúci v štátnej správe. Milujem futbal, ale zmeškal som prvé tréningy. Život plný zvratov. Zoznam autorových rubrík:  ŠportPolitikaHistóriaKultúraNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu