Nechápem (opäť) našu vládu. Olympiáda?

Kandidovať na usporiadanie olympiády teraz, keď živoríme? Načo nám bude olympiáda? Asi na dve veci a tie sú nepublikovateľné. Len ma zaujíma, odkiaľ bude mať tá či oná vláda peniaze na túto parádu. Pobavil ma Ficov výrok, že je jedno, či bude alebo nebude materiál prerokovaný na vláde, on kandidatúru podporí. Starý dobrá náš premiér, on vždy nájde chýbajúce peniaze. Len na koho úkor to bude teraz?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)

Hej, šport dostane vzpruhu, cestovný ruch, zviditeľnenie Tatier a podobné frázy. No trocha drahé zviditeľnenie. A neviem sa ubrániť dojmy, že z toho bude niekto výborne profitovať. A štát to nebude, lebo všetci vieme komu patria Tatry.

Som prekvapený, že táto vláda ide do kandidatúry s Poľskom. Vlastne niesom prekvapený, opravím sa. Dalo sa to očakávať. V rokoch 2006 až 2010 nám stačila socha Svätopluka, či oslavy na Štefánikovej mohyly na pozdvihnutie národnej hrdosti, teraz sa pritvrdilo. Aj v starovekom Ríme keď mal cisár problémy, zorganizoval hry a národ sa zabával, oči sa mu zakryli. Teraz má aj naša vláda problémy, celá Európa má problémy, no my ideme do projektu, ktorý sa v našom prostredí môže vyvíjať akýmkoľvek spôsobom. Buď chce naša vláda len zavrieť oči svojim občanom, aby bolo o čom rozprávať alebo podľahla tlaku niektorých finančných skupín, ktoré majú pod palcom Tatry a taký tunel do Poľska by im výrazne pomohol v ďalších rokoch.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hej, medzinárodný olympíjsky výbor takmer polovicu nákladov preplatí, lenže stále treba druhú polovicu. A otvorene si treba povedať, že sme niekde inde ako Poľsko. My nemáme športoviská, nemáme poriadne hokejové štadióny, s výnimkou Bratislavy a Košíc a tam sa hrať nebude. Nemáme poriadnu infraštruktúru. Museli by sme začať úplne od začiatku. A na rovinu si treba povedať, boli by sme len takým nápisom na nálepke, hlavnú slávu a všetky hlavné udalosti by sa diali v Poľsku. My by sme hrali len druhé husle a samozrejme prispeli nemalou finančnou injekciou.

Takže v roku 2022 by bolo všetko super, Slovensko by bolo stredobodom sveta, videli by sme najlepších športovcov, mali by sme nové športoviská. Len to obdobie do roku 2022 ma desí. Lebo si dobre pamätám, aké divadlo bolo okolo hokejového štadióna v Bratislave a ako sa predražil. A teraz by sa nestaval len jeden štadión. No neviem, pripadá mi to ako organizovanie prvomájovej oslavy. Žiadne prepočty, žiadne podklady, ale poďme do toho, veď ľudia sa zabavia. A my sa ukážeme.

Tomáš Bosák

Tomáš Bosák

Bloger 
  • Počet článkov:  391
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodený na východe, ale žijúci ako inak na západe. Vyštudovaný historik, ale pracujúci v štátnej správe. Milujem futbal, ale zmeškal som prvé tréningy. Život plný zvratov. Zoznam autorových rubrík:  ŠportPolitikaHistóriaKultúraNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu