Nenažranosť poslancov

Je kríza. Opasky sa uťahujú. Ale parlament nepozná ani slovo "kríza", ani slovné spojenie "uťahovanie opaskov". Nakúpiť extrémne kvalitný tovar za 1600 eur alebo menej kvalitný, ale stále výkonný tovar za približne 500 eur? Rozum káže zvoliť lacnejšiu ponuku a ušetriť, no v parlamente si s rozumom ani náhodou nepotykali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Otázka laptopov sa v parlamente objavila už pre pár týždňami, keď poslanec za KDH Mikloško sa posťažoval, že nedostal nový laptop. Teraz sa k nemu pridali aj ďalší poslanci a vedeniu parlamentu sa návrh zapáčil. Tak sa bude nakupovať.

Je polemické, či by sa poslanci nemohli zachovať v tejto ťažkej dobe ústretovo a morálne a ako prejav dobrej vôle, si laptopy zakúpiť za vlastné. No chudáčikovia, museli by asi šporiť dlho zo svojho biedneho platu. No uznávam, že tak ako mnohí ľudia dostávajú vo svojom zamestnaní do držania služobné auto, telefón, či práve laptop, aj poslanci sú len zamestnanci, aj keď zamestnanci štátu a volení nami občanmi. Ale neupierajme im teda nárok na trocha zábavy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Druhá strana mince je ale cena a výber laptopov. To, že sa ceny pri štátnych zákazkach vždy nadhodnotia, aby si niekto pomastil vrecká, je myslím každému v tejto krajine jasné. No pri klesajúcich cenách laptopov je cena 1600 eur za jeden laptop aj tak do neba volajúca. Najlacnejšie laptopy sa pohybujú na úrovni 330 až 400 eur, ale samozrejme sa jedná o nižší štandard. No za cenu okolo 500 až 600 eur sa dá už kúpiť kvalitný laptop, ktorý by vzhľadom na charakter práce bol pre poslancov dostatočný.

Pri záberoch, ktoré často ukazujú mediá z poslaneckých lavíc, mám pocit, že laptop by poslancom slúžil na prezeranie internetových stránok, prípadne na pozretie dobrého filmu, aby zabili nudu. Nanajvýš potrebujú editor na písanie a program na tvorbu prezentácií. Mať laptop za 1600 eur vyznieva pri technickej úrovni a veku niektorých poslancov nanajvýš komicky. Jedine, že by sa z našich poslancov stali hackery alebo informatici.

Skryť Vypnúť reklamu

Štát ale zrejme nevie nakupovať rozumne a veď napokon prečo aj by mal. Štátne peniaze sú predsa našimi peniazmi a pokladnicu vždy správne doplníme. Tak prajem pánom poslancom veľa zábavy na nových laptopoch. Verím, že o pár mesiacov im nenapadne, že potrebujú mp3 prehrávače alebo domáce kino. Ale veď potom by aspoň konečne bolo v parlamente ticho...

Tomáš Bosák

Tomáš Bosák

Bloger 
  • Počet článkov:  391
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodený na východe, ale žijúci ako inak na západe. Vyštudovaný historik, ale pracujúci v štátnej správe. Milujem futbal, ale zmeškal som prvé tréningy. Život plný zvratov. Zoznam autorových rubrík:  ŠportPolitikaHistóriaKultúraNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu