Počty sú dôležité, najmä pre štrajk. Na Slovensku si politici zvykli, že na ulicu príde pár dôchodcov a pár vyholených hláv. No teraz majú pred sebou masu ľudí-učiteľov. Nech už je číslo také alebo onaké, nejedná sa o nezanedbateľnú skupinku ľudí. Počty, preto pán minister, sú dôležité. Ale počty musia byť aj pravdivé.
Podľa vlády je na Slovensku pretlak učiteľov v pomere na jedného žiaka, no porovnania Eurostatu sú iné. Tak kto zavádza, aby si štatistiky nastavil ako mu sedia?
Vyjadrenie ministerstva školstva, že problém v školstve je potrebné riešiť komplexne a nie štrajkovať na námestiach, vyznieva ako silvestrovský vtip. Veď to boli práve učitelia, ktorí roky upozorňovali na poddimenzované školstvo a neboli to len platy. Boli to peniaze do školstva ako takého, neustále sa meniace učebné osnovy, nedostatok materiálu. Kde bola vtedy komplexnosť ministerstva školstva?
Ak učitelia vydržia v tomto počte majú šancu uspieť, aj keď nie úplne. Bez kompromisu dohoda nie je možná. Vláda dokáže nájsť nejaké eurá navyše, len nechce odkryť karty, napokon sme to videli nedávno aj pri lekároch. A že vláda nemôže ustupovať donekonečna? No doteraz sme ustupovali vždy len my, bežní občania.
Minister Čaplovič mal veľké plány ako zmeniť školstvo, no teraz prichádza zmena zdola. Minister je bezradný a každým dňom bude bezradnejší a slabší. Pán minister, istoty a ešte raz istoty, teraz ich môžete ukázať svojim podriadeným a neskrývať sa za socialistickú terminológiu.