Traja "králi" v priamom prenose

Niekto hovorí, že politická scéna sa vulgarizuje, stráca vážnosť a iné svoje hodnoty. No ja tvrdím, že politika vždy polarizovala  a vždy sa jedná iba o subjektívny pocit niektorého politika. Staré veľryby odchádzajú z politiky a tlačia sa do nej mladé a nové tváre.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Dnešná politická debata v súkromnej televízii hostila práve tri mladé "pušky" na našej politicke scéne. Poliačik, Matovič, Hlina. Očakával som prudkú a najmä otvorenú debatu a hoci najskôr to vyzeralo na nudu, predsa ma nesklamali. Nebudem hodnotiť politické programy a názory jednotlivých politikov, ale niečo úplne iné.

Pred voľbami sa síce iskrilo medzi pravicou a ľavicou, ale v jednom sa popredné politické strany zhodli, nové politické strany a ich tváre vraj ochudobňujú a vulgarizujú politickú scénu. Sčasti sa im podarilo presvedčiť Slovensko a s výnimkou Matoviča sa žiadne prekvapenie nekonalo. Nemôžem o sebe tvrdiť, že by som niekomu vyslovene držal stranu a nepatrím ani k stúpencom Matoviča, Hlinu a už vôbec nie Poliačika, no majú jednu devízu, ktorá starým politickým tváram chýba. Otvorene hovoriť v každej chvíli, aj keď to niekedy vyzerá neisto a sedliacky.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Staré politické špičky sa tvária veľavážene, dokážu si nakladať na tlačových konferenciách, ale prídu do politických debát a zrazu ticho. Možno to nazvať zmyslom pre politiku alebo je to iba zbabelé nechávanie si zadných dvierok? Matovič a Hlina a aj Poliačik si dokázali dnes hovoriť presne to, čo sa o nich písalo, žiadne tľapkanie si po pleci, dokázali si stáť za svojimi názormi.

A či je politika viac vulgárna? Ľudí nezaujíma len politikárčenie, ale aj trocha, nazvem to bulvárnosti a jednoduchosti. A aj taká dnes bola politická debata, zohnutie sa pod stôl Hlinu v priamom prenose, výroky, že nielen maternica je výrobným prostriedkom v osadách, ale aj pohlavný úd, to všetko zapadalo do otvorenosti a jednoduchosti spomínaných politikov.

Skryť Vypnúť reklamu

Bodaj by politika bola čo najviac otvorená a hlavne politici nemenil svoje názory každý deň. No to by si mali uvedomiť aj stalé politické veľryby, z ktorých už mnohí museli odísť, lebo jednoducho prestali ľudí zaujímať. Ľudia nie sú hlúpi a skôr vedia prijať pravdu ako len politické sľuby a prázdne reči. A práve nové tváre nastavia "starým" politikom zrkadlo. Len druhá strana mince je, že okrem otvorenosti sú tu politici aj preto, aby pre nás niečo urobili, nelepili na seba kauzy a to je už otázka bez odpovede, či všetkých aj tak nepohádžeme do jedného vreca...

Tomáš Bosák

Tomáš Bosák

Bloger 
  • Počet článkov:  391
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Narodený na východe, ale žijúci ako inak na západe. Vyštudovaný historik, ale pracujúci v štátnej správe. Milujem futbal, ale zmeškal som prvé tréningy. Život plný zvratov. Zoznam autorových rubrík:  ŠportPolitikaHistóriaKultúraNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu