
Premiér Brown bol z tohoto výsledku znepokojený, avšak zdá sa, že okrem celej Labouristickej strany je Británia s výsledkami nadmieru spokojná. Veď, napokon, keď sa pozrieme na škandály, ktoré Labouristi od roku 1997 spôsobili, tak nám nestačia palce na oboch rukách a nohách. Je síce pravdou, že po obrovskom fiasku - vojne v Iraku - vystriedal Gordon Brown Tonyho Blaira, zdá sa však, že verejnosti to nestačí a chce nové parlamentné voľby. Taktiež je pravdepodobné, že čím ďalej ich Mr. Brown bude odkladať, tým menej bude mať u voličov podpory. Brown navyše nie je charizmatický typ osobnosti, akým bol Blair, čo je strane akurát ešte viac na škodu. V prejave pre BBC, ktorý bol odvysielaný hneď na druhý deň po lokálnych voľbách, navyše pôsobil vystrašene a nervózne.
Na druhej strane strana Konzervatívcov si stále prilepšuje. Líder David Cameron prišiel s novými nápadmi na zmeny a pravdepodobne sa už nevie dočkať drtivého víťazstva svojej strany v najbližších parlamentných voľbách. Pozitívnym znakom je hlavne víťazstvo Borisa Johnsona za Konzervatívnu stranu na poste starostu Londýna, ktorý porazil v boji o toto kreslo dlhoročného Kena Livingstona z labouristických lavíc.
Nad britskou ľavicou sa teda zmráka. Labouristi strácaju voličov zatiaľčo Liberálni demokrati sú na víťazstvo stále prikrátkí. Atmosféra v Británii napovedá tomu, že je už skutočne čas na zmenu. Tak teda, dovidenia Mr. Brown, dovidenia Labouristi.