Smer-SD: Bojíme sa hlúposti!

Dnes som zažil niečo mimoriadné. Je práve 17.08 SEČ. V parlamente prebehlo krátke hlasovanie (vždy začína o 17.00) a po ôsmych minútach skončilo. Hoci v iné dni býva hlasovanie dlhšie, teraz sme prebrali len pár bodov. Drvivá väčšina jedinej vládnucej strany s radosťou rýchlo vytiahli z hlasovacích prístrojov svoje poslanecké hlasovacie karty a začali chniapať po taškách. Pán predseda Paška vyhlásil zvyčajnú krátku prestávku kým bude pokračovať rokovanie. V sále je ruch a vrava, pozdravy, úsmevy, dopovedané vety a hromadný odliv kolegov. Domov či do ďalších povinností, vari ešte dačo niekde na práci majú ... ozaj neviem. Každopádne o chvíľu tu nebudú a bude tu pokoj. To asi preto tá prestávka, aby sa mohlo v kľude pokračovať, nevdojak ma napadá. Zbytoční ľudia odídu a rokovať bude ten zvyšok, nie? Hups, nejako sa mi to zamotáva... Veď takto by to predsa nemalo byť! Či...?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Nuž áno aj nie. Náš monolit to tu všetko každý deň o jedenástej a sedemnástej odhlasuje, a vždy dopredu vieme ako to skončí. Dovtedy ich je tu ako šafranu, načas sa však vrátia, zamestnankyňa vpustí dnu fotografov (práve o 11.05 je fototermín na 5minút) a po niekoľko minútach hlasovania zas pôjdu po svojom.

Dnes už jedna takáto schôdza bola, ale ešte omnoho kratšia. Trvala 3 minúty. Ráno o 9.00 mala byť mimoriadna schôdza na žiadosť opozície. Chceli sme počuť vysvetlenie ku čudnému predaju emisií, aký prebehol za prvej vlády Roberta Fica. Táto vec hnevá ľudí na Slovensku od roku 2008. Dnes je vraj vyšetrená, ale polícia správu nezverejní. Všetci však vieme že pán Slota prerobil nášmu štátu niekoľko desiatok miliónov eur. Nevieme koľko zarobili politici čo sa motali okolo toho, ale oni zaiste neprerobili. Vieme že firma čo s emisiami obchodovala a milióny zarobila sídlila v americkej garáži, čo vyšetrovala aj FBI. Náš minister Kaliňák sa k vyšetrovaniu emisií vraj nevyjadrí. Že je to vec špeciálnej prokuratúry. Vtedajší štátny tajomník, terajší poslanec a navyše šéf Sociálnej poisťovne p. Muňko povie, že na ministerstve vtedy ani nevedeli, že sa dáky obchod chystá (...sic !). V uplynulých pár dňoch opoziční politici priniesli informácie, že naša vláda a pán premiér má poznatky o konkrétnych skutočnostiach a menách spojených so stratovým predajom. Prišli sme vraj o 47 miliónov eur. Náš najznámejší kandidát na prezidenta povie že s takým zverejnením poznatkov nemá problém a ... neudeje sa nič. Dnes ráno jediná vládnuca skupina 83 poslancov strany SMER-SD svorne poslúchla nariadenie svojich vedúcich a neschválili program. Bolo po schôdzi. Nič sa nebude hovoriť, nič sa nedozvieme. (Inak, čo keby si páni a dámy zo Smeru- SD dali odmontovať z názvu to D? Stačí ponechať S. ako že SAMI.)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keď opoziční poslanci kričali "hanba" a "čoho sa bojíte?", posmešne sa ozvala parlamentná stálica, prítomná v parlamente od dôb jeho vzniku, p.poslanec Číž slovami: "bojíme sa hlúposti."

Zostáva posledná otázka, o akú hlúposť tu ide?

Takýchto zablokovaných schôdzí, prejavov samovládia, nerešpektovania zásad a siláckych postojov, vystatovania, porušovania pravidiel a mnoho iného tu za 2 roky vlády Smeru sme videli naozaj viac ako dosť.

Ten čo hľadí iba na seba je však sebastredný a spoločníčkou sa mu stane iba pýcha. Taký si potom bez problémov povie v srdci, že nikoho väčšieho už niet.

Biblia takého nazýva bláznom. A to je hlupák.

SkryťVypnúť reklamu

Je mi ľúto, že takýmto správaním, bláznovstvom budeme trpieť všetci.

Želám si pre nás všetkých zmúdrenie a zdá sa mi, že to znamená nenechať vládnuť hlúposť.

Je to aj v tvojich rukách. Priatelia, čaká nás niekoľko volieb...

Branislav Škripek

Branislav Škripek

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec Európskeho parlamentu za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Evanjelizátor, tlmočník. Ženatý, tri deti. www.branislavskripek.skChcete odoberať Škripekov NEWSLETTER? Kliknite sem Zoznam autorových rubrík:  Paliatívna starostlivosťPolitickéSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu