Odstúpenie Pavla Pašku? To predsa nestačí!

Dnes si pripomíname novembrové udalosti. Sme však sklamaní z mnohých nedobrých vecí, čo sa v našej krajine odvtedy stali. Boríme sa s korupciou a ako prízrak tu pôsobia akési finančné skupiny, ktoré spupne uplatňujú silnú moc v politike. A dodnes nebol žiadny vysokopostavený politik, bývalý a ani súčasný, odsúdený za kradnutie a podvody. Aj keď indície tu neraz boli. Nebola však opäť záhadná politická vôľa ich aj potrestať. Kedy už príde...?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Včera oznámil odchod z parlamentu jeho predseda, pán Pavol Paška. Ale to nestačí! Ak máme byť dôslední viac, ako sa s ústrednými politikmi zločinného režimu po novembri 1989 vysporiadala naša spoločnosť, potom musia orgány činné v trestnom konaní prešetriť činnosť Pavla Pašku ako aj všetkých, ktorí sa podieľali na nákupe predražených CT prístrojov. Uvedomujeme si, že zlodejstvo v zdravotníctve si odnesieme my všetci? V nemocniciach chýbajú peniaze. Začína to nízkymi platmi lekárov a ostatného zdravotníckeho personálu, chýbajú prostriedky pre ošetrovanie pacientov - pričom mi profesionáli z tohto prostredia vravia, že peňazí máme v zdravotnom systéme dosť. Kam teda miznú?? Väčšina nemocníc sú natoľko zanedbané, že sa za to človek hanbí. Na potrebné vyšetrenia sa čaká mesiace, zatiaľ čo choroba napreduje bez potvrdenia diagnózy a liečby. Toto sú vážne veci! Kradnutie v zdravotníctve ohrozuje zdravie všetkých občanov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Priatelia, po novembri 1989 nebol odsúdený ani jeden komunistický pohlavár. Bolo im dovolené, (áno priatelia, my sme im to dovolili!), zaujať silné pozície v štáte a nechať ich beztrestne ďalej žiť a konať. Bývalí ŠTB-áci majú vyššie dôchodky ako prenasledovaní ľudia! Na tento problém upozornila pred nedávnom moja kolegyňa z OĽaNO, Erika Jurinová, podpredsedníčka parlamentu. Spolu s kolegyňou poslankyňou Šípošovou pripravujú nový zákon, ktorý má bývalým príslušníkom ŠTB znížiť dôchodky. Po 25-tich rokoch sa možno dožijú aspoň malého zadosťučinenia spravodlivosti prenasledovaní ľudia. Ale koľkí sa toho už nedožili...?!

SkryťVypnúť reklamu

Bývalí členovia štátnej tajnej bezpečnosti (ŠTB) po prevrate využili svoje kontakty a arogantný vplyv. Prepustení bývalí väzni, ktorí boli odsúdení nespravodlivo, sa spravodlivosti nedočkali. Politici na to nemysleli, alebo boli nedôslední. A tak bývalí prenasledovatelia a trýznitelia si beztrestne užívali a užívajú pekný život. Schovávajú sa za frázy typu "bola táka doba; nerobil som nič zlé; moje konanie bolo v súlade s vtedajšími zákonmi". Ale nejeden z prenasledovaných sa nedočkal žiadneho odškodnenia. Som presvedčený, že je dôležité, aby boli obžalovaní tí, ktorí si nakradli majetok po roku 1989 a aj tí, ktorí prenasledovali disidentov pred rokom 1989. K tomu však potrebujeme mať nezávisle a morálne súdnictvo. Samostatná otázka však je, ako to vyzerá aj v tomto rezorte...

SkryťVypnúť reklamu

V našej krajine je potrebné, aby zavládla spravodlivosť. Prečo? Jednoducho, aby tí ľudia, ktorí nemajú morálne zábrany robiť nečestnosti, mali strach z konania vyšetrovateľov a súdov. Aby vedeli, že im ich morálne prečiny neprejdú tichým mlčaním, ale že skutočne budú
usvedčení a potrestaní.

Štát majú vlastniť jeho občania, nie vláda.

Dostali sme sa do stavu kedy musíme ako občania jasne komunikovať svoje výhrady. Spätná väzba od obyvateľstva je súčasťou spravovania štátu. Sú to občania, ktorí majú a musia vyvíjať “tlak”, ak ich zástupcovia prekračujú hranice slušnosti, morálnosti, spravodlivosti, zákonnosti, demokracie. Myslím, že po 25 rokoch skúsenosti je čas začať hovoriť ako chceme, aby náš štát fungoval inak. Zrejme si to ako národ, ako ľudia, čo žijeme na Slovensku, doteraz proste poriadne neuvedomujeme. Ale to je nutné zmeniť!

SkryťVypnúť reklamu

Preto je dôležité neprestať! Príďte dnes večer o 17.00 hod na námestie SNP do Bratislavy. Treba začať doťahovať veci do konca. Lepšie ako po novembri 1989. November 2014 nám priniesol novú šancu. Nedajme si ju zobrať! Ak to premeškáme, vieme, ako sa to ďalej bude vyvíjať.

Podporte prosím môj blog cez vybralisme.

Branislav Škripek

Branislav Škripek

Bloger 
  • Počet článkov:  47
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Poslanec Európskeho parlamentu za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Evanjelizátor, tlmočník. Ženatý, tri deti. www.branislavskripek.skChcete odoberať Škripekov NEWSLETTER? Kliknite sem Zoznam autorových rubrík:  Paliatívna starostlivosťPolitickéSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu