Ja a Boh

Neviem či Pán Boh má extra vplyv na môj osobný život. Ak áno tu je prehľad udalostí, ktoré mu pripisujem.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Mať jeho kompetencie, tak by som ľudí neuveriteľne trollil. Nie konštruktívnym,ale veľkým štýlom, že by aj Adam Ďurica ľutoval. Boli by ste na tej najlepšej ceste 540 stať sa dobrými ľuďmi. Toľko Plačkových, Širokých, Kotlebov by som Vám kontinuálne zosielal, a bol ako holub, ktorý Vás neprestajne osiera. Ja by som nebol ani ako Kiska, ani ako Eva, ktorá hriechy ukecala na splátky vo forme menštruácií. Realita je však taká, že Boh trollí pernamentne aj mňa. Aj teraz. Z kategórie Božských trollových aktivít, kedy si Boh robí zo mňa srandu, najviac milujem, keď mi svoju existenciu dokazuje príchodziou výplatou a podobnými obligátnymi záležitosťami, kedy hodnota zdanlivých informácií robí zo mňa horúceho kandidáta na infarkt a iné kardiovaskulárne choroby. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aby však nebola disproporcia príliš vysoká, ďakujem mu za latinskú prdel mojej priateľky, z ktorej som vždy unesený ako Kováčov syn. No keď rozum úplne potratím a zo zaväzovania šnúrok na topánkach vznikne náležitá žiadosť o ruku, kedy už nebude cesty späť, príde na rad Boh. Z jej priestorovo výrazného pozadia sa razom stane korpulentný kombajn a vlasy performuje na karfiol. 

Občas keď sa ráno zobudím a nič neviem určite, koncentrujem sa len na chod svojich najdôležitejších funkcií v horizontálnej polohe. So zastaveným chodením, posekaný jak diaľnica do Prahy viem, že aj tu mal prsty nejaký svätý, keď včerajší apetít vodky s pivom striedajú hypertektonické tenzie žalúdka a božské umiestnenie toalety obďaleč. 

SkryťVypnúť reklamu

Religiozita je veľká vec. Z kategórie krv pijúcich povolaní mám najradšej svedkov Jehovových, ktorí si aspoň raz za rok prikladajú povinnosť ozrejmiť mi moje poslanie na tomto svete úporným dohováraním. Vždy sú dvaja a vždy sa chcú zhovárať a zakaždým im poviem, že keď sú duo, bohato si vystačia, mne poslanie na tomto svete pripomínajú účty a dane. 

Sviatosti typu: krst, prijímanie a birmovanie o mne prezrádzajú, že patrím k zatiaľ majoritnej väčšine veriacej populácie, teda kresťan. Zopár z desiatich prikázaní, ktoré po prečítaní aj Mojžiš na hore Sinaj hodil o zem, je síce v rozpore s mojím presvedčením. Napr. nikdy by som nežiadal kamošovu ženu o ruku, ani ničoho, čo jeho je, už z princípu. To sa kamošom nerobí. V horšom prípade by som dostal na búdku. Absurdita. 

SkryťVypnúť reklamu

Keď sa v roku 570 v Saudskej Arábii v Mekke narodil Mohamed alergický na bravčové mäso, vrhol svoj hendikep na všetkých svojich nasledovníkov, ktorí to zobrali naozaj vážne. Navzdory piatim pilierom, na ktorých je islam postavený, šíria svoje presvedčenie poetickým spôsobom ďalej a nič s tým nespravíme. Crew islamský štát vraždí ženy, deti a vo svätej vojne im nie je nič sväté. Nemožno opomenúť Sikulu Juraja Dóžu, veliteľa križiackej výpravy proti tureckým mohamedánom, ktorého bravčoví lapili, posadili na žeravý trón a na hlavu dali žeravú korunu. Po upečení ho museli zjesť jeho kumpáni. RIP Bro. Žeby preto USA odmietli pozemnú ofenzívu? 

SkryťVypnúť reklamu

Kým sa stane z majority minorita, niečo to potrvá, ja som zvedavý koľko. Dozaista nikomu neuniklo všadeprítomné prisťahovalecké šialenstvo. Punc vážnosti dáva situácii sila mediálnej propagandy a schátralosť ľudského intelektu, ktorý jej dôsledkom zdegeneroval. Robia z mojich známych bývalých inteligentov, buržoáznych nacionalistov a krčmových etnológov. Sú to takí tí vševedi, ktorí si pamätajú, kedy bolo mŕtve more ešte len choré. Skutočnosť je, že sme líznutí konšpiračnými teóriami, čičíkaní demagogicko-subjektívnymi správami medií. Pravdepodobnosťou blížiacou sa k istote viem, že títo pologramotní prisťahovalci sú pre nás dosť nekompatibilní.

Ťažko povedať, koľkí vylovení z južných vôd Talianska sa nám tu odpália v mene Alahovom. No ľahko dať za pravdu Friedrichovi Hölderlinovi: „Pravé úsilie pretvoriť štát na raj, z neho urobilo peklo na zemi.“ Tak aj performovanie Lýbie na demokraciu s kulisou krviprelievaním má svoje božské čaro.

Branko Luha

Branko Luha

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Našiel som v sebe zaľúbenie byť vo svete nad vecou, som idylicky založený čudák, tulák, pragmatik, cholerik (nehodiace sa preškrtnite) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu