Čaro Čaputovej

Zuzana Čaputová našla dieru v slovenskom politickom trhu. Ľahké to s ňou nebude, ale dobré veci si treba zaslúžiť

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Môj starý otec, Miroslav Kusý, radil Dankovi pri rekonštrukcii SNS. Ako to súvisí s pani Čaputovou? Kľúčovým pojmom je slušnosť.

Najprv môj starý otec. Pár-krát som sa s ním o tom rozprával, no až teraz som to pochopil. Povedal, že to urobil z povinnosti. Bol politológ a za svoju povinnosť považoval zvyšovať úroveň slovenskej politiky. Pomohlo to Dankovi? Pravdepodobne. Pomohlo to našej politike? Bohvie. Je to symbol niečoho väčšieho? Jednoznačne.

Nesúhlasil s rôznymi extrémnymi výkladmi vlastenectva. Bojoval za práva menšín, pretože bojoval za práva ľudí. Ale keď ho oslovil šéf SNS, šéf strany s xenofóbnou a vulgárnou rétorikou, azda uvidel šancu. Šancu bojovať proti arogancii a vulgarizmom slušnosťou. Transformácia SNS síce nevyšla, ale vzdávať by sme to nemali.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nevzdala to ani pani Čaputová, nevzdali to ani davy jej podporovateľov. Ponúka alternatívu. Neuráža súperov. Neznižuje sa na ich úroveň. Je úprimná, ale distingvovaná. Má liberálne názory, ale rešpektuje iných. Ona totiž pochopila, že ľudia nechcú hádky. Chcú riešenia, chcú nádej, chcú spravodlivosť. Hádať sa vie predsa hocikto. Dokáže vyhrávať zákonne a s čistým svedomím. A práve to potrebujeme.

Zvoliť ju neznamená zachrániť túto krajinu. Zvoliť ju znamená vydať sa správnou cestou. Slušný a právny štát nevybudujeme spálením terajšieho parlamentu a osočovaním ľudí s iným názorom. Vybudujeme ho poctivou a slušnou prácou. Tak, ako to robí pani Čaputová. Tak, ako to robia mnohí iní v tejto krajine. Útoky a urážky na túto vládu už splnili svoj účel. Je načase vytiahnuť silnejšiu zbraň. Slušnosť.

SkryťVypnúť reklamu

Ja to dlžím svojmu starému otcovi, ale my všetci to dlžíme tejto krajine.

Správna prezidentka je len začiatok. Tak začnime správne!

Sebastián Bražina

Sebastián Bražina

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  36
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Študent plný rozhorčenia, nespokojnosti a nádeje. Ešte neviem čo budem, ale verím, že cez písanie objavím niečo zmysluplné. Zoznam autorových rubrík:  Taje internetuDianie politickéDianie spoločenskéSúkromné výlevy

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu