Ľudová mládež - ĽSNS a jej nástroj propagandy

Sonda do análov slovenských občianskych združení. Manipulatívne videá a „ušľachtilá“ práca s deťmi pomáhajú ĽSNS zase raz nielen nájsť dno, ale ho aj preraziť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Od čias Pribinu, až k otcovi národa Andrejovi Hlinkovi, či prvému a jedinému skutočnému prezidentovi Slovenska Jozefovi Tisovi bol náš národ vystavený ťažkým dejinným skúškam.

A preto vznikla organizácia Ľudová mládež!

Členovia Ľudovej mládeže,… sa odhodlane postavili pred historickú úlohu zachrániť slovenský národ z pazúrov dekadencie, úpadku morálnych hodnôt a západného liberalizmu…

Tieto slová sú jedna z prvých vecí čo na vás po otvorení stránky vyskočia.

Dobre, ale teraz seriózne

Ľudová mládež je organizácia, ktorá je predĺženou rukou ĽSNS medzi mladými. Nech si tam píšu čo chcú, jej cieľom je nahnať nových voličov. Členovia to určite myslia vážne a úprimne veria prezentovaným akožehodnotám a často aj klamstvám. Reklama na túto organizáciu sa raz ukázala na mojom Facebooku a z čistej zvedavosti som ich virtuálne navštívil...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Faktické poznámky k webu

Ľudová mládež hneď na začiatok implementuje zopár trikov ako zvýšiť dôveryhodnosť:

  • Vždy keď som sa snažil ich web otvoriť, antivírus ma varoval, že to je stránka so zlou reputáciou a potenciálne nechceným obsahom. Mám ESET, tak to asi preto...

  • Na úplnom spodku je meno dizajnéra tohto webu a odkaz na jeho web alebo čo. Po rozkliknutí ma to presmerovalo na akúsi poľskú stránku. Keby im to dizajnoval Slovák, toto sa nikdy nestane!

  • Podstránka „kontakty“ vás odkáže na spodok stránky, kde im môžete zaslať rôzne otázky. Písmo má samozrejme farbu pozadia, aby ste len s ťažkosťami prečítali čo tam od Vás vôbec chcú. Mizík by sa veru nepotešil...

Promo videjká

Miňo Mazurek, príhovor

Klasicky charizmatická intonácia získaná prácou s činkami. Tichý a monotónny prejav, zvýšenie hlasu pri dôležitom slove, plus príjemné mľaskanie. Bonus je preťahovanie dĺžňov, ktoré dáva autorovi priestor na premýšľanie. Snáď majú tie dĺžne 18.

Oznamuje, že túto výzvu bude smerovať „PREDOVŠETKÝM k mladým ľudom, tým ktorí majú OTVORENÉ oči a NEmôžu sa už viac pozerať na svet okolo seba.“ Dôležité je, aby životy záujemcov nenaplňovala primitívna zábava, najmä opíjanie sa na diskotéke. Alkohol je spomenutý až dvakrát, asi preto, že u členov ĽSNS je častá konzumácia alkoholu už počas tehotenstva.

SkryťVypnúť reklamu

Takže, naši nepriatelia sa snažia zadupať tradičné hodnoty DO ZEME! Úlohou ľudovej mládeže je prebudiť u mladých tieto hodnoty a vychovať novú a silnú generáciu imúnnu voči úpadku. Dúfam, že rasovo podnecované násilie nie je príznakom úpadku...

Mladí chlapci majú byť skutoční muži – fyzicky silní a pevní vo svojich ideáloch. Mladé dievčatá musia pochopiť, že život nie je o promiskuite, ale o skutočnej túžbe založiť si rodinu. Nuž, alebo bude žena prostitútka alebo si založí rodinu. Neexistuje stred...

Miňo ešte odkazuje, že ak chcete niekto náhodou zmeniť svet, tak sa musíte sami stať zmenou a začať na sebe pracovať. Znie to múdro, ale mám obavu, že to okukal z knižky Motivačné citáty pre jednoduchšie typy.

SkryťVypnúť reklamu
Išlo vajce zakladať občianske združenie.
Išlo vajce zakladať občianske združenie.  (zdroj: Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=kbOQ8RCWHTI)

Hrádza proti vlne úpadku

Toto videjko je slabšie, sú to len zábery z nejakého sústredka čo chlapci z ĽSNS pre Kotlebjugend zorganizovali. Na pozadí hrá skvelá motivačná muzička, ktorá sa kvalitou a jedinečnosťou podobá na niečo čo by ste si vypočuli napríklad vo výťahu. 

Inštruktor lezenia po rebríku je svetovo uznávaný majster kalokagatie.
Inštruktor lezenia po rebríku je svetovo uznávaný majster kalokagatie. (zdroj: Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=M4C4wfJQCdg)

Video sa vyznačuje staršími mužmi ako sa s Kotlebáckou vlajkou prechádzajú po horách. Nechýbajú ani mladé dievčatá a chlapci, keby ešte niekto náhodou pochyboval o tom, že si hľadajú ľahšie ovplyvniteľné skupiny ľudí. Ako apel na mladých mužov slúžia drsné scény zakladania ohňa a športovania v prachu a špine. TESTOSTERÓN!!!

Taký skautský pobyt s ľahkým nádychom fašizmu.

SkryťVypnúť reklamu

Ľudová mládež 2019

Videjko otvára dojemná muzička, taká akú ste počuli už aspoň tisíckrát. Vyskakuje tu na diváka aj Lívia z Kulturblogu, ktorá sa teší, že sa priučí na tábore mnohým zručnostiam. Raz totiž bude matka a manželka a zídu jej sa pri starostlivosti o rodinu. Jasné, veď žena sa má rozvíjať hlavne kvôli tomu, aby raz urobila nejakého chlapa šťastným, určite nie kvôli sebe.

Vo videu vystupuje viacero mladých aktérov, ktorí hovoria samé chvály. Nejdem si z nich robiť srandu. Je mi ľúto toho, že o pár rokov si aspoň niektorí uvedomia, čo bol ten tábor zač a o čo organizátorom išlo. Manipulatívna povaha videa jasne nasvedčuje tomu, že ĽSNS využíva deti a mládež ako ďalší nástroj propagandy.

Ako bolo na tábore? Áaale tak, vztyčovali sme vlajky a prezliekali sa za zelených gumkáčov...
Ako bolo na tábore? Áaale tak, vztyčovali sme vlajky a prezliekali sa za zelených gumkáčov...  (zdroj: Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=o4kURuE0VWU)

Stanovy

Čerešničkou na torte tejto pochybnej organizácie sú jej stanovy, ktoré sú z nejakého dôvodu vycapené na stránke. Ja by som len cynicky dodal, že si to na tú stránku dali, pretože majú komplexy z vlastnej zákonnosti. Asi sami sebe dokazujú, že sú zákonní a oficiálni. Našiel som tam aj nejaké zaujímavosti:

Členom môže byť osoba, ktorá dosiahla ku dňu prijatia do Mládeže vek minimálne 15 rokov a má súhlas zákonného zástupcu, ak nedovŕšila 18 rokov.

„Vocca" sa len spýta, že či „máme súhlas od zástupcu“ a ak je odpoveď nie, ani občiansky netreba kontrolovať pred vstupom do Jeho komnaty...

Členstvo zaniká zánikom alebo úmrtím člena.

Hlavne, že Tisa si uctievajú aj po smrti...

Člen je povinný zachovávať mlčanlivosť o všetkých skutočnostiach, ktoré označí Predsedníctvo za dôverné alebo tajné.

Nemyslím si, že je štandardné v organizácii určenej pre deti a mládež vyžadovať mlčanlivosť jej členov. Si tam šepkajú „praudy" o histórii, ale ja sa to nikdy nedozviem, pretože „liberálom ani muk!“

Záver

Práca s deťmi a mládežou je dôležitá. Od ĽSNS je šľachetné, že sa na to dala. Ale prečo sa musí vlajka Ľudovej mládeže tak veľmi podobať na vlajku ĽSNS? Prečo sa nedá ujsť skutočnosti, že ich sponzoruje ĽSNS?

Je ťažké vnímať túto organizáciu inak ako politický nástroj. Organizujú prospešné výlety a šachové turnaje v regiónoch, ale naozaj len z altruizmu? Ako som povedal na začiatku, bežní členovia tomu určite veria. Ale či aj vedenie...

Je to vizitka stavu spoločnosti, že takúto prácu musí/môže robiť fašistická politická strana. Pomôcť apolitickým a nestranným organizáciám rozvíjať život v spoločnosti je kľúčové, ak raz chceme racionálnu politiku, ktorú neriadia emócie.

Voliť Kotlebu, pretože mi zobral moje deti na tábor a natočil o tom pekné video znie absurdne. Voliť Kotlebu, pretože je jediný kto sa zaujíma o moju rodinu a jej voľnočasové aktivity a rozvoj, je pochopiteľné. 

Sebastián Bražina

Sebastián Bražina

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  36
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Študent plný rozhorčenia, nespokojnosti a nádeje. Ešte neviem čo budem, ale verím, že cez písanie objavím niečo zmysluplné. Zoznam autorových rubrík:  Taje internetuDianie politickéDianie spoločenskéSúkromné výlevy

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu