Brániť sa je nekresťanské? Solidarita s bojujúcimi Ukrajincami ma nezaujíma? Nech vykrvácajú...

Cirkvi a náboženské spoločností na Ukrajine vyzývajú Západ na vytvorenie bezletovej zóny, dodanie protileteckej obrany.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nemali sme sa s Čechmi brániť proti Hitlerovi predtým ako nás zabral? Mali sme neskôr vystúpiť v Slovenskom národnom povstaní? Alebo je lepšie sa vždy zbabelo schovať, kým prehrmia hromy, blesky? Podľa niektorých Slovákov zjavne áno a účelovo pritom argumentujú.

Mali sa Fíni, nám počtom obyvateľov podobní, vzdať pred presilou, keď na nich zaútočil Stalin? Majú sa Ukrajinci nechať okupovať Putlerom? Vzdať? Prečo? Nemali by sme im pomáhať brániť sa?

Najvyšší predstavitelia ukrajinských cirkví a náboženských spoločností - pravoslávnych, katolíckej, protestantských, židovskej i moslimskej už tretí raz verejne vyzvali medzinárodné spoločenstvo na pomoc pri zabezpečení protivzdušnej obrany pre Ukrajinu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Slovenská vláda vypočula túto prosbu tým, že Ukrajine darovala systém protivzdušnej ochrany S-300.

"Každý ľudský život je mimoriadna hodnota, preto Ukrajinská rada cirkví a náboženských organizácií opakovane vyzýva svetových lídrov, členské štáty OBSE, EÚ a NATO, aby prijali naliehavé opatrenia na zavedenie bezletovej zóny nad územím Ukrajiny alebo aby poskytli ukrajinskej armáde moderné systémy protivzdušnej obrany a stíhačky, ktoré môžu ochrániť ukrajinských civilistov pred pravidelným bombardovaním a raketovými útokmi ruských útočníkov".

UCCRO Appeal on the provision of air defense for Ukraine (vrciro.org.ua)

Marek Brenčič

Marek Brenčič

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  30x

Slobodne mysliaci človek, diskutér. Otec štyroch chlapcov. "Najlepšie vidím srdcom". Učím sa kultúrnosti a neupadať do priemeru. Desaťročie som žil v zahraničí, najmä v Bruseli i Nemecku. Pred pár rokmi som sa vrátil k predkom do Bratislavy-Dúbravky. Rád sledujem intelektuálne diskusie a keď môžem tak sa zapojím. Rád snívam i spím. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu