Mrznú v rozstrieľanej ukrajinskej Petržalke

Pomáhali sme najmä na východe, v Charkive a okolitých dedinách, kde je veľká núdza o humanitárnu i psychologickú pomoc.

Mrznú v rozstrieľanej ukrajinskej Petržalke
Sídlisko Saltivka pri Charkive, rozstrieľané ruskými okupantmi (Zdroj: Marek Brenčič)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Druhá časť fotoreportáže

Pomoc ľuďom v charkivskej oblasti

Charkivská oblasť bola oslobodená až v septembri 22. Stále tu veľa ľudí nemá prácu. Deti sú traumatizované. Pre problémy s elektrinou nie je v Charkive zapnuté pouličné osvetlenie.

 

Obrázok blogu

Na obrázku Charita Spes a katolícka katedrála  v Charkive

 

Rozstrieľané sídliska Charkiva

Navštívili sme veľké robotnícke sídliska pri Charkive. Ochotné dobrovoľníčky  ako Marína či Aňa sa ešte pred pár týždňami schovávali v pivniciach. Tam sa ich deti učili online, hrali, oslavovali. Strávili tam aj Silvestra.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

Obrázok blogu

Tieto dievčatá sa venujú deťom z celej charkivskej oblasti. Stretávajú sa aj v priestoroch katolíckej Charity v Charkive.

 

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Zničené domy na sídlisku severná Saltivka sa opravujú. Jednotlivci tam zostali bývať. V byte majú 5 stupňov. Majiteľ jedného z nich nás zobral až na strechu. Zaspieval som si s ním ruskú pesničku, ktorú som poznal zo školy.

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Obrázok blogu

Všetci, s ktorými sme sa stretli boli vďační za prejavy solidarity, rozhovory, pomoc. V predposlednej časti mojej reportáže sa pozrieme do nedávno okupovaných dedín, ktoré sú len pár kilometrov od ruských hraníc.

Obrázok blogu
Marek Brenčič

Marek Brenčič

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  51x

Slobodne mysliaci človek, diskutér. Otec štyroch chlapcov. "Najlepšie vidím srdcom". Učím sa kultúrnosti a neupadať do priemeru. Desaťročie som žil v zahraničí, najmä v Bruseli i Nemecku. Pred pár rokmi som sa vrátil k predkom do Bratislavy-Dúbravky. Rád sledujem intelektuálne diskusie a keď môžem tak sa zapojím. Rád snívam i spím. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu