Bojovať za národ!

Dnešné malé zamyslenie nie je onkologického rázu, ale čisto národného. Za aké národné hodnoty treba bojovať? Neviete? Tento stručný prehľad vám zaiste pomôže.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)
Obrázok blogu

Prázdniny treba nechať definitívne za sebou a opäť treba začať. Dnes sa našiel námet sám. Nazval by som to výkladom slovníka cudzích slov. Prívrženec pravicového zmýšľania (mieru môžeme len hádať) sa posadil za počítač, otvoril hnusný globálny facebook a objavil neprávosť. Nuž, švárny Janíček neváha ani chvíľku a dá sa do práce. Zase niekto spája fašizmus, nacizmus a krajný nacionalizmus. Toľká drzosť!

Našťastie tu máme Janka, ktorý nám všetko vysvetlí. Stručne a jasne. Na nacionalizme nie je nič zlé. To mu nemožno upierať, mať národné cítenie sa niekomu môže síce zdať úplne bezpredmetné, nezmyselné a uletené, ale zlé na ňom nie je vlastne nič. Pochopiteľne minimálne vtedy keď sa to nepreháňa. Mať rád národ. Oukej, oukej, Janko, jedna nula pre teba. Ešteže netreba dlho čakať a dozvieme sa aj viac.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Za národ treba bojovať!

Jasné, to môže znieť trošku militaristicky, ba možno aj agresívne. Lenže ono to je len také honosné hesielko vzbudzujúce úctu a pridanú hodnotu. Že komu? Národu predsa. Hoci množstvo ľudí vlastne národ ani nevie definovať, ale oplatí sa zaň bojovať, takže to musí byť niečo úžasné. Mne ostáva len jedna otázka: Prečo?

Keďže Janko nekomunikuje ďalej, musím si odpovedať sám. Teda asi aby sa zachovali národné hodnoty. To znie celkom správne, ak nie, opravte ma. Dobre, poďme na tie hodnoty, lebo ono hodnoty národa sú podobne mysterióznou záležitosťou ako národ sám.

1. Treba udržať slovenský jazyk. Ako človek závislý na správnom používaní jazyka nemôžem namietať. Pokiaľ máte nejaké komenty, prosím šérujte na facebooku, prípadne môžem početovať, alright? Samotným problémom so slovenčinou bežného Slováka predstavujúceho personifikáciu pravých slovenských hodnôt sa venovať radšej ani nebudem, len podotknem, že Pravopisný slovník je celkom slušné a napínavé čítanie. A jeden podnávrh, namiesto cudzích jazykov by sme mohli zaviesť nárečia, lebo na ký fras ovládať dáku hatlaninu, keď tu ľaľa ký ľúbezný kraj bez kadejakých kykymorov a papľuhov?

SkryťVypnúť reklamu

2. Treba udržať slovenskú rodinu. Že čo to do ďabla je? No, mamka, ocko, deťúrence. Pekne po kresťansku, s poľdeci, za hrsť zaúch a hotovo. Tu sa treba pozastaviť a doplniť, že neslobodno sa miešať s príslušníkmi iných myšlienkových prúdov, etník, rás a tak. Veď každý poriadny človek vie, že čistota (národa) je pol života! Bez výnimiek!

3. Treba chrániť slovenskú faunu a flóru. Tým nemyslím fantastov žijúcich z minulosti v kombinácii s perfektnými vedomosťami alternatívnej histórie a alternatívnej alternatívy atď.. V ideálnom prípade to znamená navštíviť nejaký národný park, dať si pár pív, povrieskať na zver a plastovú fľašu hodiť medzi pne. Môže to znieť blbo, ale slovenská príroda je taká šupa, že rozkladá plasty za polovičný čas ako zvyšok planéty.

SkryťVypnúť reklamu

4. V poľnohospodárskom duchu treba chrániť aj slovenské plodiny. Takže povyberajte deťom z desiat fuj-fuj banány a šup tam s mňam-mňam repou (veď kto nemá rád repu?). Namiesto hranoliek posúch k fašírke s hrachovým prívarkom.

5. A slovenská kultúra! Na tú nemôžeme zabudnúť. Takže prívrženci skvelej slovenskej popkultúry len smelo do toho. Elánisti, grúnisti, desmodisti všetkých dedín spojte sa! Ó, nezabudnite ani na ľudovky so správnym beatom!

To je tak v kocke všetko. Pokiaľ nájdete ďalšie národné hodnoty, prosím, pokojne sa ozývajte na mail slovakjakrepa@vrepejesila.sk. Cena spätného mailu je desať slovenských eur. 

SkryťVypnúť reklamu

A proti komu bojovať? Nuž to už naozaj neviem, ale veď my si niekoho nájdeme, nestrácajte nádej.

Tentokrát: do znárodnenia, priatelia!

Juraj Brenišin

Juraj Brenišin

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sem tam mám (možno mylný) pocit, že mám, čo povedať. Zoznam autorových rubrík:  Pondelok, ja nevstávam.Cyklus o osudochKoberecSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

47 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu