Soros, mimovládky a socializmus

Protikorupčný pochod bol údajne financovaný z pochybných zdrojov, konkrétne má ísť o istého pána, ktorého Slovensko z neznámych príčin zaujíma.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Protikorupčný pochod množstvo ľudí privítalo s istou nádejou, že občianska spoločnosť ešte nie je mŕtva. Veľa ľudí však vystúpilo aj proti. Prečo by sa niekto staval proti protikorupčnej snahe?

Odpovedí je hneď niekoľko.

Prvou bolo, že údajne sa organizátorom nepodarilo sformulovať dostatočné požiadavky. Samozrejme, že nie. Pretože vybudovať základné kamene, na ktorých sa efektívny (a nie efektný ako tomu bolo v prípade takmer okamžitého vystúpenia policajného prezidenta) boj proti korupcii dá postaviť, nestačí. Treba pridať. Keby pridali, už by chceli veľa, prípadne by bolo treba pridať ešte viac. Vieme, že pri povestnom krčmovom stole sa požiadavky formulujú lepšie, nuž študenti nemali šancu, a kritika odporcov spoza stolov je očividne namieste. Je lepšie desaťročia premýšľať nad tým, čo chceme, a ostatných zhadzovať, ak sa o niečo snažia. Ale chápem, kvalita nesmie ísť na úkor kvantity!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Keďže takáto hlúposť zrejme veľmi neobstojí ani pred tými, ktorí ju s nadšením prednášali, bolo nevyhnutné objaviť nový dôvod, pre ktorý bol protest zlý. A to je... že určite študenti a nadšenie ľudí na zorganizovanie takejto udalosti nestačia. A že by to zvládli len dvaja tínedžeri (hoci sami niekoľkokrát pripomenuli, že sa z dvojice rozrástli na celý tím)? Nie! Kto za všetkým stojí?

Soros! Všemocný George (dobré meno)!

Tento pán sa rozhodol rozvrátiť Slovensko. Zrejme kvôli našej pozícii poslednej kresťansko-slovanskej bašty brániacej Európu pred vpádom krvilačných ľudí (občas sa používajú aj iné označenie či druhy). Rozbiť tak úspešnú a silnú krajinu ale nie je jednoduché. Ako na to?

SkryťVypnúť reklamu

1. Nájdite si papier. Check.

2. Urobte si zoznam študentov. Check.

3. Pošlite im pokyny a stoeurovú bankovku do vrecka. Check.

4. Sledujte koniec západnej civilizácie, ktorej ste sám súčasťou. Check. (Ešteže mu to internetoví mudrlanti prekazili vypisovaním na sociálnych sieťach.)

Nám, nešťastníkom, ktorí museli počas leta chodiť brigádovať, ostáva len si vzdychnúť, že aké ľahké to dnes tí študenti majú. Taký štrajk, taký pochod, taký protest. A čo udalosť, to stovka do vrecka. Až je čudné, že tí študenti potom utekajú do iných krajín, keď tu ich platia tak dobre za tak málo.

A ako to ten Soros celé robí? Predsa cez pekelné a protihumánne mimovládky ako charity a organizácie zaoberajúce sa ochranou ľudských práv.

SkryťVypnúť reklamu

Tu mi ostáva už len položiť základnú otázku. Čo majú všetci tí ľudia proti mimovládnym organizáciám? A najmä hnedí?

Nakoľko nepoznám odpoveď, musím opäť raz hádať. Mimovládna, toto slovo nám hovorí, že svoju činnosť robí nezávisle od vlády. A viete kto najviac neznáša vládu? Extrémisti. A viete, čo neznášajú ešte viac? Mimovládky. Výsledok je úsmevný, ale len na chvíľu. Kto má potom vyvíjať nejakú činnosť? Obávam sa, že tu nastupuje ich odpoveď: „Predsa my! Na plač!“.

Je teda prekvapivé, že pochod zhadzujú buď fanúšikovia doterajšieho smerovania Slovenska, alebo zelení (hnedí) prívrženci? Jedni chcú, aby sa nezmenilo nič a súčasný stav im vyhovuje, druhí chcú systém uchvátiť len pre seba a preto budú okolo seba donekonečna kričať, že je všetko zaplatené a falošné, len oni sú tí praví.

SkryťVypnúť reklamu

Extrémne praví.

P.S.: Pri historickom pozadí nášho štátu sa človek neubráni starému známemu klišé s odkazom socializmu. Nie je kritika pochodu výsledkom systematického oblbovania minulého režimu, ktorí ľudí naučil, že prirodzená občianska aktivita neexistuje, kým ju neprikáže strana?

Nie sú kritikmi ľudia, ktorí nevedia myslieť sami za seba a preto z tejto neschopnosti podozrievajú aj ostatných?

Juraj Brenišin

Juraj Brenišin

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sem tam mám (možno mylný) pocit, že mám, čo povedať. Zoznam autorových rubrík:  Pondelok, ja nevstávam.Cyklus o osudochKoberecSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu