Už ste sa niekedy nudili tak hrozne, že ste vymysleli vojnu?

Povedzme si to na rovinu: Život vie byť pekná otrava. Preto si ho treba okoreniť akokoľvek sa dá. Viac či menej produktívne.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)
Obrázok blogu

Pri tom všetkom, čo sa dnes deje v spoločnosti, a áno, tým myslím bludné kruhy štváčov (tí sú mimoriadne bežní), existuje jedna zásadná otázka: Prečo? Tá najsprávnejšia a najťažšia otázka v histórii ľudstva. Prečo títo ľudia vyvíjajú svoju aktivitu, ktorá smeruje len k hádkam a bojom?

Mohlo by sa zdať, že odpoveď je v nedohľadne, ale vôbec to tak nie je. Riešenie je oveľa prozaickejšie. Je tu nuda. Na tomto svete je neskutočná nuda. Už ste sa niekedy nudili? Hrozný stav, z ktorého ťažko vybŕdnuť, v ktorom nič okrem márnej túžby niečo robiť (ale čo?) nejestvuje žiaden zmysel. Je náročné namietať, keďže na svete skutočne nuda je. Nie všade, u nás však áno. Už pridlhý čas sa umárame absolútne nezábavným a pripokojným dejinným obdobím. Platy biedne, všetkého je aj tak dostatok. Politici nanič a spoločnosť predsa funguje. A ten krvilačný a siahodlhý mier... Jednému sa z tohto blahobytu až dvíha žalúdok. Fakt, bez srandy. Normálne tu niet do čoho kopnúť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Napríklad by sme mohli bojovať za nejaké vznešené ideály. No komu na tom záleží? Ideály sú v období mieru prežitok. Veď na čo sa hrať na krásne a vzletné slová, keď treba len dokúpiť maslo a možno celozrnné pečivo? Tak na ideály sa vykašleme. Preto sa treba zabávať. Áno, zábava je odpoveď. Výborne, natočme teda nejakú show. Funguje, nuda je bezpečne zahnaná. Po čase sa aj to preje. Vymyslíme reality show. To je ono. Pozrime si iné životy. Je zaujímavé, že pred sebou samým vás zachráni iba niekto druhý. Aj to sa už opozeralo. Vymyslíme nahú reality show! To nemôže mať neúspech! Viete, že nahota zaujíma každého. A koho nie, toho najviac. To je jednoduchá rovnica. Aj to tu po istom čase už bolo. Čo teda vymyslieť?

SkryťVypnúť reklamu

Nič. Už sa nič nedá. Mohli by sme sa ešte možno sťažovať. Vlastne prečo nie? To nám ide dobre. Na čo sa sťažovať, keď sa máme dobre? Ahá, na to, že sa máme dobre. To nie je správne. Nemali by sme sa mať dobre. Veď dobre môže byť len vtedy, ak bolo predtým zle. Nám bolo dobre, preto nám musí byť zle. Výborne, asi tomu už prichádzame na kĺb.

Teda všetko tu upadá. Ľudia sú nešťastní v najšťastnejšom a najpohodlnejšom období svojich dejín. To je pochopiteľné, žiť v blahobyte a zároveň byť spokojný a šťastný, to predsa nejde dokopy. Naložiť so svojim šťastím a životom nie je jednoduché. Naozaj to chce ohromné úsilie. A to neironizujem! Azda je to až príliš ťažké, preto by sme to mohli zvaliť na niekoho iného. To je jedno na koho, farmafirmy! Náboženstvá! Politici! Cudzí! Susedia! Ešte, že my nie sme súčasťou problému. My sme obete. A keby to nevyšlo, vyfabulujeme iný problém, to je predsa ten najmenší problém! Hoci aj tretiu svetovú vojnu, ktorá sa vlastne už deje. Alebo rovno štvrtú (tretia už bola, ani sme si nevšimli). A sprisahania! A zrady! A...

SkryťVypnúť reklamu

A vlastne už treba ísť po pečivo a džem do obchodu. Do ktorého, to sa ešte rozhodneme, ale na záver posledná otázka:

Už ste sa niekedy nudili tak hrozne, že ste vymysleli alebo vyvolali vojnu? Nie? Ani ja. Bohužiaľ čoskoro budeme možno v menšine. Našťastie zatiaľ len na internete.

Juraj Brenišin

Juraj Brenišin

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Sem tam mám (možno mylný) pocit, že mám, čo povedať. Zoznam autorových rubrík:  Pondelok, ja nevstávam.Cyklus o osudochKoberecSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu