Lacné výhovorky ... :´)

Písmo: A- | A+

Každý človek raz v živote príde do štádia, kedy zistí, že sa nepozná. Uvedomí si, že je načase začať hľadať svoju skutočnú osobnosť - sám seba. Je to ťažké. Ťažké pozrieť sa na seba do zrkadla a odhliadnuc od bežných ľudských nedo

Otvoriť hlavu, ako kartotéku a pozrieť si svoje myšlienky. Preriediť. Vyhodiť odpad. Je to bežné, že keď je váš kôš plný, vyberiete sáčik a idete ho vyhodiť do zberného koša. Staré odstránite a vymeníte za nové. Tak by to malo byť nielen doma, ale aj v srdci a mysli každého jedinca. Ľudia si väčšinou uvedomujú veci neskoro. Často to ani nestihnú. Sú "zavalení" starosťami. - Nakúpiť potraviny, umyť vlasy, drogéria, nová vôňa od Versace, spodné prádlo Calvin Klein ,zaplatiť elektriku, účty, blá, blá, blá -. Kecy. To sú len výhovorky. Nechávajú sa "unášať prúdom. 

Ja som nad tým rozmýšľala veľakrát. Nevedela som, čo mám robiť. Ako uspokojiť ostatných a zároveň aj seba. Jednému sa to zdá byť nedosiahnuteľné, ale drahí čitatelia, verte že nie. Stačí len chcieť a nájsť vhodný spôsob. Áno. Pravdepodobne teraz očakávate, že vám odhalím to neodhaliteľné tajomstvo "večného šťastia". Sklamem vás. Každý má iné priority a ciele. Každý si svoju životnú cestu nájde sám. Neexistuje žiadna náhoda. Všetko je presne tak, ako má byť. Každý nepríjemný, či nadmerne príjemný človek, ktorého stretnete na svojej ceste životom, vám má niečo dať. Či je to varovanie, alebo "obraz budúcnosti na dlani". Možno je to skrytá prosba o pomoc. Neraz sa mi stalo, že som mala s istými nemenovanými osôbkami problémy. Nie obrovské hádky plné kriku.Hovorím o trápnych situáciách, ktoré po vyhrotení neboli príjemné ani pre jednu stranu. Na začiatku som niekedy doslova preklínala danú osobu. Želala som jej len to najhoršie. Dúfala som, že sa bude cítiť tak na hovno zo svojej pozície, ako som sa niekedy cítila ja. (Aspoň som si to myslela). Hovorím vám úprimne. NIKDY, naozaj NIKDY neželajte druhému človeku zle. Možno si teraz myslíte že preháňam, ale nie. Áno, je pravda, si myslím, že niečo ako "karma" existuje. Ale je jedno, či veríte, alebo neveríte. Či ste katolík, ateista, budhista, alebo hinduista. Všetko sa vám vráti. Nemusí to byť hneď, ale raz určite. Možno niekomu ublížite a tá rana príde vtedy, keď to budete najmenej očakávať. -Väčšinou to tak býva-. Preto vám radím, aby ste pri hľadaní svojej duše, pozreli na svoje zlé návyky a snažili sa ich odstrániť. Aby ste, pozorne sledovali ľudí pohybujúcich sa okolo vás a pomáhali, ako najviac môžete. Viem, nie je to ľahké, ale práve keď dávame, toho dostávame najviac. Buďte úprimní, ohľaduplní a nezacláňajte si oči pred pravdou. A veta: ,,Dobro vždy zvíťazí," je 100% pravdivá. 

Skryť Zatvoriť reklamu