
Tú prvú opravu ihriska vybavila Monika z CKR. Vyšlo z nej na skvelé húpačky aj so šmykľavkou, lenže tá bola len pre veľkých. Aby sme mohli mať aj my malí šmykľavku, napísala moja mama do Komunitnej nadácie Bratislava projekt. Dala tam veľa fotografií - ako ihrisko vyzeralo predtým, ako bola brigáda, ako prišiel Mikuláš a ako vyzerá dnes. Asi sa im ten projekt veľmi páčil, lebo nám nakoniec poslali peniažky na celú šmykľavku.
Posledné dva týždne bol u nás poriadny zhon. Najprv bola minulú stredu brigáda. Bolo treba vykopať starú rozbitú šmykľavku. Najviac pomáhali deti, dospelí sa dostali k lopatám, až keď už bolo veľa hodín a deti museli ísť domov. Ja som myslel, že nám novú šmykľavku dajú ešte v ten istý deň, ani domov som nechcel ísť. Všetci sa smiali, ale mne bolo smutno aj za tou starou.

Brigáda na ihrisku - vykopávanie starej šmykľavky
Na víkend zase mama vymyslela s Monikou a jej kamošmi z Päť Pé na ihrisku Deň Zeme. Boli trochu sklamané, že sa nestihla namontovať nová šmykľavka už na tú oslavu, ale aj bez nej bolo veselo. Robili sme recyklovaný papier, hrali sme všelijaké hry, ukázali nám ako sa hrá petanque, twister a indiaca, maľovali nám na tváre zvieracie masky, kreslili sme na chodníky a veľkí mali basketbalový turnaj. Mama priniesla vojenský stan, čo mávajú v lete na táboroch a Monika z CKR tam premietala film. Volal sa že Fasa miesto a nafilmovali ho aj decká z Petržalky. A ešte bola výstava fotiek o našom ihrisku.


Deň Zeme na ihrisku - recyklovaný papier a twister


Deň Zeme na ihrisku - basketbalový turnaj a premietanie filmu Fasa miesto vo vojenskom stane :)
Keď včera mame zavolali, že privezú šmykľavku, povedala, že si dá teraz chvíľu pauzu. Ale ja si myslím, že dlho nevydrží. Na ihrisku už máme všeličo, al nemáme napríklad kolotoč. A ešte stále chýba bunker na schovávanie. A je tam jedno super miesto, kde by sa dobre hrávala škôlka alebo skákala guma... A mama minule vymeriavala, či sa tam nezmestí aj ihrisko na twister, len to treba trochu upraviť. Mama to ešte nemá celkom premyslené, ale už niekde zisťovala, koľko by to stálo.
A ešte jednu dôležitú vec vám musím povedať. Ak by ste si aj vy chceli opraviť ihrisko pred domom, tak teraz to máte jednoduchšie. Moja mama s Monikou majú prsty vo vyhlásení jednej súťaže. Volá sa Obnovte si ihrisko a peniažky na ňu dala Mestská časť Petržalka. Pravda, to ihrisko musí byť v Petržalke, ale možno sa o rok pridajú aj ďalšie mestské časti. Len sa musíte poponáhľať, lebo ten projekt treba poslať do konca apríla.


Tá šmykľavka je úplne parádna!
Poďakovanie:
Novú šmykľavku sme získali vďaka podpore Komunitnej nadácie Bratislava a vďaka podpore z fondu Citibank založeného v Komunitnej nadácii Bratislava. Zakladateľom fondu je spoločnosť Citibank (Slovakia) a.s.
Revitalizácia detského ihriska na Žehrianskej ulici v Petržalke sa uskutočnila s podporou Nadácie Ekopolis a ČSOB v rámci programu Priestory 2005.