Rozprávka Ako Seat našiel cestu

Písmo: A- | A+

Kde bolo, tam bolo...a tak ďalej, vo veľkom meste Bratislave si ujo kúpil v autobazáre auto menom Seat.

Seat vyzeral moc pekne. Vlastne vyzeral ako nový: karoséria bez škrabanca, kolesá s nádherným novým dezénom, sedačky čistučké voňavučké... ale mal jednu chybu. Pretože pochádzal z malej dedinky, v meste ani v jeho okolí sa vobec nevyznal. A preto mu trvalo vždy veľmi dlho, kým prišiel do cieľa svojej cesty. Vždy zablúdil a potom niekoľkokrát musel zastať na krajnici, aby sa okoloidúcich áut spýtal, kade má ísť. Všade prišiel neskoro, raz úplne zmeškal film, ktorý chcel veľmi vidieť v kine a dokonca niekoľkokrát do cieľa ani netrafil a motal sa ulicami dlho predlho, kým našiel cestu domov. To ho veľmi hnevalo a chcel to zmeniť. Jeho kamarát Ford mu poradil: "Možeš počkať niekoľko mesiacov alebo rokov a zaručujem Ti, že sa tu všade budeš vyznať".
"No hej", povedal Seat,"lenže dovtedy to nevydržím, to je veľmi ďaleko."
"Mám to", pokračoval Ford a pokračoval vo svojich radách: " Vždy sa vydaj na cestu o niečo skor a určite to potom stihneš".
"Obávam sa, že ani to nie je riešenie", povedal Seat. "Vždy totiž zablúdim inak. Raz len pár minút, niekedy sa do cieľa nedostanem vobec a obtiažne hľadám cestu domov".
A ako tak bezradne premýšľali o tom, ako pomocť Seatovi, náhodou započul ich rozhovor okoloidúci Volkswagen, zasmial sa a hovorí Seatovi:" Na Tvoj problém je predsa v dnešnej dobe veľmi jednoduché riešenie! Kúp si GPS navigáciu a už nikdy nikde nezablúdiš. Ani v Bratislave ani nikde inde vo svete. Tá Ti na obrazovke čo vyzerá ako malý televízor ukáže a povie presne kde si, kam ideš a ktorou cestou máš ísť. " Seat ani Ford o takom niečom dovtedy nepočuli, ale poďakovali Volkswagenu a poď ho rovno do obchodu, kde si obaja kúpili GPS navigáciu. Bol to malý zázrak, lebo odvtedy Seat už nikdy nikde nezablúdil. Nastavili si poľahky cieľ svojej cesty a porom už len následovali pokyny, ktoré im hovorila teta z navigácie.

Skryť Zatvoriť reklamu