Rozprávka O pomalej Formuli 1

Písmo: A- | A+

Kde bolo tam bolo...a tak ďalej, bola raz jedna závodná Formula 1, ktorá však prehrala každý závod, na ktorý išla. A to aj napriek tomu, že​ mala najnovší a najrýchlejší motor na svete.

Ostatné formule sa jej smiali a doberali sa navzájom, len čo sa objavila na nejakom závode: "Tak čo? O koľko kôl ju dnes predbehneme? " Niekedy sa dokonca stavili o liter najlepšieho benzínu, kto ju predbehne o najviac kôl. Formula bola z toho veľmi nešťastná, no nevedela si rady.
Jeden deň po prehranom závode prišla za ňou iná staručká formula s nápisom "Tréner" cez celú karosériu a hovorí: "Ahoj, videl som Ťa pretekať a myslím, že keby si chcela, vedel by som Ti pomôcť, aby si sa zlepšila".
"Naozaj?, opýtala sa Formula. Samozrejme, že chcem! ", vykríkla.
Tréner jej len povedal:" OK, len mi musíš sľúbiť, že budeš na sebe tvrdo pracovať a počúvať na slovo".
"Platí! ", sľúbila Formula.
"Tak začneme zajtra ráno o 8, príď na závodnú dráhu".
Formula hneď na ďalšie ráno prišla na závodnú dráhu a tréner ju požiadal, aby čo najrýchlejšie prešla jedno kolo. On si zatiaľ niečo písal do zápisníka a keď Formula prišla k nemu, hovorí: " Je to jasné! Prišiel som na chyby, ktoré robíš. Si pomalá na štarte, zle preraďuješ rýchlosti a v zákrutách Ťa moc vynáša, lebo nejazdíš v optimálnej stope. Ale dobrá správa je, že to všetko sa dá hravo napraviť".
Trvalo celý rok čo Formula tvrdo trénovala a po roku sa prvýkrát znovu postavila na štart najväčšieho závodu v krajine. Bolo vidieť, že ostatné formule s ňou vôbec nepočítajú a tešili sa, že určite neskončia posledné. Tri, dva, jedna, štart! Závod začal a hneď po ňom sa Formula dostala do čela závodu. A hoci sa ostatné formule snažili zo všetkých síl ju predbehnúť, v čele závodu prešla všetky kolá až skončila ako prvá. Najprv tomu nemohla uveriť, no po chvíli no keď k nej začali chodiť ostatné formule a gratulovali jej k víťazstvu, bola šťastná. Hneď našla Trénera a poďakovala mu za všetko čo pre ňu urobil. On jej len odpovedal:" Ja? Nie, nie, to Ty sama si to dokázala. Tvrdou prácou a vytrvalosťou. "

Skryť Zatvoriť reklamu