Nevyjasnené úmrtia - Schelinger, Dubán, Fiala, dAsK...

Písmo: A- | A+

Chystám vydať knihu Nevyjasnené úmrtia – Jiří Schelinger, Dodo Dubán, Peter Fiala a Tomáš dAsK. Spojivom všetkých štyroch je, že to boli hudobníci, zomreli mladí, smrť ich zastihla nečakane, za čudných okolností, opradená závojom tajomstva. Všetci boli talentovaní a predsa nedostali do vienka dostatok času, aby sa ich nadanie naplno prejavil.

Jiří Schelinger, Jozef Dodo Dubán, Peter Fiala, Tomáš dAsK BobovčákJiří Schelinger, Jozef Dodo Dubán, Peter Fiala, Tomáš dAsK BobovčákFoto koláž: autor článku

Od ich smrti uplynuli už nejaký čas, možno existujú informácie či svedectvá, ktoré v tom čase nemohli uzrieť svetlo sveta, možno existujú osoby, ktoré by vedeli vniesť do ich tragických smrtí viac svetla, doteraz ich trápilo svedomie a dnes by možno aj vďaka anonymite internetu (facebooku) boli ochotní priblížiť, vypovedať a svedčiť ako to vlastne naozaj bolo a prečo museli títo mladí hudobníci predčasne opustiť pozemský život. Informačno-komunikačné technológie neboli tak vyvinuté ako dnes, keď sa o svoj názor a svedectvo môže podeliť každý z nás. Chcel by som vás preto poprosiť, ak by ste vedeli akýmkoľvek spôsobom priblížiť udalosti, ktoré sa viažu s osudmi týchto ľudí, s ich smrťou, ale aj akékoľvek maličkosti, ktoré by stáli za to, aby sa v knihe objavili, napíšte. Buď priamo na FB stránku https://www.facebook.com/nevyjasneneumrtia, kde sa veci môžu rozdiskutovať, buď mne ako FB správu alebo e-mail na popmuzeum@gmail.com. Za relevantnými informáciami som ochotný aj pricestovať a rozobrať si ich priamo z úst do úst, prípadne telefonicky, či cez skype. Ak niečo viete, nenechajte to zapadnúť prachom a prispejte aj svojim kúskom do mozaiky, ktorá nakoniec možno vyobrazí osudy týchto ľudí oveľa vernejšie, ako sme si doteraz mysleli. Pomôžete aj obyčajným lajknutím či zdieľaním, čím prispejete k tomu, aby sa táto stránka rozšíri medzi čo najviac potenciálnych aktérov a svedkov. Ďakujem.

Jiří Schelinger, Dodo Dubán, Peter Fiala, Tomáš dAsK

Foto koláž: autor článku

Skryť Zatvoriť reklamu