Zamestnanie: Na čo si vlastne sťažujem?

Sťažovať si dokáže každý človek. Ani ja nie som v tomto výnimka, a to by ste neverili, ako sa dokážem pre niečo rozčúliť. A hlavný motív je vždy to či na niečo mám alebo nie. Nestačí mi výplata, veď ako by aj mohla, keď všetko chcem mať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (16)
Obrázok blogu
(zdroj: -internet-)

Hlavným zdrojom mojho príjmu, a zatial jediným príjmom je moja výplata. Nie je malá a nejeden by si povedal, že by ju bral. Problem je vždy v tom, že pride na účet do banky, len tak nenápadne lýzne vsetky systémy v banke a ešte ani k bankomatu nedôjdem, už jej niet. takto to mám zariadené už niekoľko rokov. A predstavte si, že je naozaj malá - podľa mňa.

Ale čo vlastne chcem? Niečo ideálnejšie? Väčšiu kanceláriu? Vyšší plat?

Na základe poslednej otazky som sa vydal na priamu cestu k mojemu šéfovi - mimochodom je to náš generálny - a mal som už natrénovanú otázku: "Zvýšiš mi plat?" Na moje prekvapenie odpoved znela : "Nie!" A pokračovalo to rozobratím si mojej pracovnej náplne v jeho kancelárii, kde som bol nútený už pomaly hladať všetky aktivity, ktoré som kedy robil, aby toho nebolo málo. Ďalšia odpoved môjho šéfa po celom rozbore: "Pamätáš si na školenie - DELEGOVANIE a RIADENIE VÝKONNOSTI ZAMESTNANCOV? Máš 10 ľudí pod sebou, tak si to zariaď a zajtra si dones nový hrnček na kávu. Výplata ti potom bude stačiť."

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na moje počudovanie je to tak, stačí si vedieť reorganizovať priority a plán pracovného času a máte potom naozaj veľa času voľna, kedy Vás nikto neotravuje a môžete daný čas v práci, ktorý sa vám uvoľní, venovať tomu, čo ste nestíhali.

Na čo si vlastne sťažujem?

Janti Bukeh

Janti Bukeh

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

ICQ: 261908261 E-mail: jantibukeh(a)gmail.comNick v diskusiách: jantiTak po 6-tich rokoch sa priznávam, už nie som v Zlíne ale pekne na Slovensku, a to priamo v Prešove, poctivo (zatiaľ) makám v práci a bývam tiež v Prešove na jednom z najväčších sídlisk - SEKČOVE. Zoznam autorových rubrík:  svet a jaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu