Pablo Escobar. Narcos. Lov na zvráteného zločinca

Poznáte seriál Narcos od Netflixu? Za jeho úspechom stojí mnoho ľudí a medzi nimi aj dvaja agenti, ktorých nasadili na Pabla Escobara. Ich skúsenosti využili pri nakrúcaní...a teraz títo chlapíci rozpovedali celý svoj príbeh.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
kniha Lov na Pabla Escobara.
kniha Lov na Pabla Escobara. 

Steve Murphy a Javier F. Pena.
Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.
Pátraním po Escobarovi strávili roky, pracovali na tajných operáciách a napokon sa podieľali aj na dolapení najhľadanejšieho zločinca na svete.

Teraz vyšiel ich strhujúci príbeh knižne.
Lov na Pabla Escobara približuje ich cestu od ťažkých začiatkov v elitnom policajnom útvare a náročnom výcviku až po životnú misiu v kolumbijskom Medellíne, kde ďaleko od domova slúžili v prvej línii nekonečnej vojny proti drogám, ktorá do dnešného dňa pustoší Ameriku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Potom sa ma opýtal, či viem, kto je Escobar. V Miami som zachytil meno a vedel čo-to o jeho reputácii, no v skutočnosti bol mimo nás. Vtedy som ešte netušil, že je kľúčovou postavou v pašovaní kokaínu. Náhodou som však mal rozčítaných Kokaínových kráľov od reportérov denníka Miami Herald Guya Gugliottu a Jeffa Leena a v knihe bola fotografia Escobara. Pat mi prikázal, aby som si ju vzal so sebou, keby sme ho potrebovali identifikovať.

Miliardár Pablo Escobar

Neslávne známy medellínsky kartel pašoval v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch do Spojených štátov a Európy tony kokaínu. Na jeho čele stál legendárny kolumbijský narkobarón Pablo Escobar. Z Kolumbie sa stala vojnová zóna, nájomní vrahovia sicariovia nemilosrdne likvidovali konkurenciu, ale aj policajtov a obyčajných obyvateľov, všetko pre jediný cieľ – udržať Pabla Escobara na čele jednej z najvplyvnejších zločineckých organizácií všetkých čias.
Escobar zarábal miliardy dolárov, kupoval si politikov a najšikovnejších právnikov a štylizoval sa do úlohy hrdinu zbedačeného kolumbijského ľudu. Dlhé roky bol napriek enormnej snahe kolumbijskej polície nedotknuteľný.

SkryťVypnúť reklamu

Lov na Pabla Escobara je príbeh o bezohľadnom zločincovi, ale predovšetkým o dvoch agentoch, ktorí sa zaslúžili o jeho dolapenie. Neraz riskovali všetko. Vytrvalo a systematicky oddeľovali drogového kráľa od jeho zdrojov a spojencov. Postupne narúšali jeho impérium.
Fantastický román o vojne proti drogám. Zasvätený, autentický, dokonale skutočný príbeh. Statočnosť Steva a Javiera je neuveriteľná a neoceniteľná.

Ubehol rok, odkedy Escobar prekročil brány väzenia v zinscenovanom divadielku o dobrovoľnom zložení zbraní.
Oskar potvrdil, čo sme dávno predpokladali – Escobar vo väzení vládol, mal prístup ku kryptovaným rádiovým vysielačkám, faxu a telefónu. Riadil únosy a vraždy svojich nepriateľov vrátane nepohodlných svedkov v Noriegovom prípade, o ktorom sa pojednávalo v Miami. Jedného zabijaka zadržali na území Spojených štátov pri pokuse o vraždu.
Oskar to zažil na vlastnej koži. Jediný prežil masakru priekupníkov, ktorú Escobar nariadil z bezpečia svojej cely.

Obrázok blogu
Milan Buno

Milan Buno

Bloger 
  • Počet článkov:  338
  •  | 
  • Páči sa:  96x

Robím to, čo milujem...po dlhých rokoch v médiách som sa vrhol na knihy a vo vydavateľstve Ikar mám všetky možnosti a príležitosti, ako si ich vychutnať naplno. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu