Šimečka sa mýli, keď hovorí, že jeho odvolávanie je pomsta za dobrú opozičnú prácu. O dobrej opozičnej práci by sa dalo hovoriť, keby na pódiách počas protestných zhromaždení stáli vedľa seba predstavitelia všetkých opozičných strán. Aj tých, ktoré momentálne nemajú zastúpenie v parlamente. Pokiaľ sa tak nestane, Fico môže kľudne spávať. Človek ktorý ho ohrozoval najviac je už z basy von a odvolávanie kohokoľvek, je len testovanie Slovákov koľko toho ešte vydržia a popri tom aj testovanie nejednoty opozičných síl.
Dobrú opozičnú prácu odvedie Šimečka až vtedy, keď privedie Majerského a Gröhlinga k tomu, aby našli spoločnú reč nielen s Naďom, ale aj s Matovičom. Keď ich presvedčí o tom, že ak odmietnu urobiť ústretový krok k sebe navzájom, nemajú na svojich líderských postoch čo robiť. Lebo tu ide naozaj o veľa.
Možno je takáto úloha nesplniteľná, ale aj tak. Ohodnocovať sa známku dobrý nateraz vyznieva skôr ako samochvála.
Dobrú opozičnú prácu odvedie Šimečka vtedy, keď si v parlamente nebude potriasať ruku so Žigom a nájde si vlastný spôsob ako osláviť SNP. Čaputová je v tomto smere o krok vpredu. Mal by si uvedomiť, že Fico svojou prítomnosťou vytláča slušnosť z politickej scény na Slovensku. U nás zľudovel citát: „Na hrubé vrece hrubá záplata; Je hlúposť správať sa k nehanebníkovi veľkoryso.“ Aspoň tú druhú časť tohto citátu by si mohol Šimečka osvojiť.
Fico nariadil odvolať Šimečku nie kvôli dobrej práci, ale z nenávisti k disidentom. Tí sa najviac pričinili o to, že kariéra nomenklatúrneho kádra sa spomalila a on musí doteraz robiť vývrtky. A ťažko sa mu stepuje na falošný piskot takého Danka, či Tarabu. Nadácia Milana Šimečku a tí, čo ju založili sú ten pravý dôvod na odvolanie podpredsedu parlamentu. To, že sa jedná o vnuka disidenta, to celé samozrejme len umocnilo.
Za odvolanie Šimečku hlasovalo 76 poslancov Smeru, SNS a Hlasu. Splnili tak prianie svojho šéfa, dali k odvolávaniu aj akože odôvodnenie, ale o čo v skutočnosti išlo nechtiac prezradil až poslanec Glück. Ten napríklad vie, že Havel nemal rád Slovensko, hoci v čase prezidentovania Havla bol ešte v detských plienkach. Napriek tomu tvrdí: „Šimečkovská klika bola vždycky napojená na tu havlovskú kliku a veľmi dobre vieme, kto to bol Havel.“
Sú dva dvôvody, prečo Glückova klika ide špiniť pamiatku Václava Havla. Jedným je pomsta tých, ktorým sa v režime neslobody žilo dobre.
Tým druhým je spochybňovanie všetkého k čomu sa dnešné Slovensko hlási. Havel bol človek, ktorého uznáva celý demokratický svet. Keď bol Havel disidentom, Husák bol prezidentom. To, že v čase slobody sa Fico chodí klaňať k hrobu pohlavára zločineckého režimu a nie k hrobu toho, kto v tom totalitnom režime trpel, vraví za všetko.