Čo nás vlastne autoškola naučila?

Ja som zvedavý, ako budem parkovať normálne na parkovisku plnom áut. Asi zavolám inštruktorovi: „Ale tu kua nie sú naskladané žiadne pomocné pneumatiky. Kedy mám začať točiť?“ ...hovorí spolužiak z autoškoly.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (44)
Obrázok blogu

Áno, asi toľko nás naučila autoškola. Parkovať na cvičisku je naozaj niečo iné ako parkovať na parkovisku. Naskladané pneumatiky nahrádzajú zaparkované autá. Okrem toho, že od pneumatiky sa odrazíte, pneumatikám nevadia vaše spomalené reakcie ani to, že im necháte malý priestor na otvorenie dverí.:)

Z autoškoly do normálneho života? To znamená stratu inštruktora po vašom boku (pokiaľ nepatrí do rodiny:D). Vždy ste sa predsa na neho mohli spoľahnúť. V rámci možností výučby ste mohli riziko vašeho života z časti preniesť na neho. Na koho prenesiete to riziko teraz?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Staré zlaté autoškolácke fábie.“ Tak niečo podobné si tiež možno poviete pri odchode z autoškoly. Ako som mala možnosť zistiť, a aj si potvrdiť od iných žiakov autoškoly, autoškolácke autá (aspoň tie naše) reagujú inak ako autá neautoškolácke:) Kým na autoškoláckych sa často pohnete aj na spojke, na neautoškoláckych musíte pridávať plyn, aby vám to neskapalo. Nie som automechanik, neviem, v čom to je, oco mi spomínal niečo o nejakom lanku...:)

Čo takto GPS? Nemáte ho? Tak to je prúser. Išli ste predsa po trase, ktorú vám určil inštruktor a teraz sa zrazu máte orientovať podľa mapy? Ak ste nedávali pozor na vlastivede, nemáte po ruke kompas, priateľa na telefóne (iba handsfree samozrejme!:)), alebo váš spolujazdec nie je zanietený kartograf, tak je to dvojitý prúser.:)

Skryť Vypnúť reklamu

Čoskoro budem držiteľkou vodičského oprávnenia sk. B a môžem sa začať učiť v škole skutočného života bez naskladaných pneumatík, inštruktorov po boku či autoškoláckych superáut.

Zuzana Burgelová

Zuzana Burgelová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

I do not exist to impress the world. I exist to live my life in a way that will make me happy. Zoznam autorových rubrík:  Hudba na témuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu