Dvanásteho ideme voliť

„Dvanásteho ideme voliť.“, vyhlásil mi priateľ jedného pekného popoludnia.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Po zavtipkovaní jeho smerom, že možno voliť ani nepôjdem, ma skoro prebodol pohľadom.

Áno, hoci na to nevyzerám, aj ja sa v tomto období často pristihnem pri myšlienke, že dvanásteho sa blíži a že by sa patrilo rozhodnúť o tom, kto bude raz rozhodovať za mňa.

 „Lenže ja sa do politiky nerozumiem.“ , tak ja argumentujem pokiaľ sa debata zvrhne tým smerom.

A je to svätá pravda. Môj najbližší kontakt s politikou mávam pri jazde autobusom smerom na vlakovú stanicu a električkami do centra, keď si cestou stihnem prezrieť všetky volebné bilboardy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tak si to teda zhrňme. Myslím tie bilboardy. Čisto z pohľadu politického antitalentu a človeka neschopného sledovať politickú scénu, pretože sa ho bytostne nedotýka. Z pohľadu študenta ako ja, ktorý stále žije z „rodičovského“ a jeho najväčším problémom je spraviť na konci semestra všetky skúšky a mať zas na čas vytúžený pokoj od školy.

Určite nepôjdem voliť niekoho, koho bilboardy nerobia nič iné, len osočujú a útočia na iné volebné strany, či národnosti. Nechcem aby hlavnou starosťou budúco zvolených bolo čo najviac zhodiť svojich konkurentov.

Pýtam sa sama seba: „Čo s tým, keď takých bilboardov je neúrekom?“

Skryť Vypnúť reklamu

Na scénu sa vynárajú aj novokvasenci, niektorí spolčení s politicky skúsenejšími, ktorých vstup na politickú scénu by bol teda premiérou. Tak sa opäť pýtam: „Voliť neskúseného, čo fušuje do fachu iným, s neistotou, či bude úspešný?“

Zaujímavé je jedine to, že najviac mi neprekážajú plagáty najpretriasanejších strán.

Znova moja otázka: „Musia ostatné strany toľko iritovať, aby sa niekde dostali?“

Kým niektoré bilboardy nad nami zostavujú apokalyptické scenáre v podobe alergií, iné zas zastávajú otázku že volebný plagát by mal vyzerať ako reklama na životné poistenie.

Minulé voľby som sa rozhodla voliť menšie zlo a zvolila som si stranu, čo sa nakoniec do parlamentu ani nedostala. Ok, neublížila som si, ale na druhej strane som si ani nepomohla. Tieto voľby už uvažujem inak, rozpomínam sa, hoci s ťažkosťami, čo pre mňa a hlavne pre moju rodinu znamenali minulé vlády a čo tá terajšia. Jasné že tieto kusy papiera určite nerozhodnú za mňa, ale určite zavážia pri mojom konečnom rozhodnutí.

Zuzana Burgelová

Zuzana Burgelová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

I do not exist to impress the world. I exist to live my life in a way that will make me happy. Zoznam autorových rubrík:  Hudba na témuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu