Nulový koaličný potenciál..

Ak ešte pred pár mesiacmi Ivan Mikloš vykrikoval, že niektoré strany majú nulový koaličný potenciál, je to práve On s Dzurindom a SDKÚ kto má dnes podľa mňa úplne nulový koaličný potenciál. Súdny človek ich už skrátka nemôže a nesmie voliť, no ani s nimi spolupracovať. A nejedná sa len o gorilie tiene vrhané týmito Smermi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (12)

Pokiaľ nemalá časť ich voličskej základne hlasovávala za nich kvôli vízii menšieho zla, tak v tomto prípade už musí voliť inak. Napriek aj pozitívam a dobrým krokom v minulosti, strana na čele s Mikym a Ivanom je pre každú potencionálnu, slušnejšiu politickú stranu absolútne neprijateľná. A nemení na tom nič ani Žitňanská. Po tom ako sa Miky priznal v priamom prenose, že to vlastne on povalil vládu, aby sa nenápoško zbavil Ivetky a trochu ponížil konkurenta, musí byť už každému jasné, že s týmto pánom spolupráca neprichádza do úvahy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ani Ivanko už dávno nie je mladý brilantný ekonóm z 90. rokov. Kto niekedy počul alebo čítal argumenty napríklad Juraja Karpiša vie, že Ivko je skostnatený, prežitý a nenasledovania hodný.

Skrátka s SDKÚ pri kormidle s nimi dvoma sa už nedá ani spolupracovať. Diskvalifikovalo by to každú stranu, ktorá sa aspoň chce tváriť ako lepšia alternatíva. Tak ako treba nahlas povedať, že so Smerom nikdy a bez výnimky tak už nikdy ani s SDKÚ a trvať na tom aj za cenu 4 či viac rokov v opozícií. Na to sa treba pripraviť. Viem, že na SDKÚ dopadla tlapa gorily akosi najťažšie a osobne si nemyslím, že to je úplne fér. Rovnako, opakujem rovnako sú v tom namočení ľudia z Mostu, KDH aj Smeru.

Skryť Vypnúť reklamu

Ale SDKÚ si samo zvolilo cestu, že opičie masky pripadnú najviac im. Svojimi krokmi nielen v čase odohrávania sa gorily, ale aj v týchto dňoch. Schopnosť sebareflexie odišla do nenávratna a jediné, čo ostalo je len trápnosť. Smer je diskvalifikovaný na večné časy a nikdy inak, no ak chce uvažujúcejší volič ísť voliť, SDKÚ (minimálne v súčasnej podobe) to byť nemôže. Rovnako ak niektorá strana sníva o správe veci verejných a v svojich predstavách má Mikiho, mala by na to čo najrýchlejšie zabudnúť. Ako vravieval Ľudožrút Štúr, „naspäť cesta nemožná, napred sa ísť musí“. Skrátka treba sa od marca pripraviť, že „Winter is coming.“ A nebude to ľahké.

Jan Bušovský

Jan Bušovský

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem ako výskumný pracovník = stláčam vodu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu