Zmeniť či nezmeniť?......to je otázka

Nad touto Shakeapearovskou dilemou sa už zaoberám niekoľko týždňov. Zmena, premena, metamorfóza.....ale prečo je tu? Prečo je pre niekoho ľahké „všetko“ zmeniť a iní o tom nechcú ani počuť?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Je zmena, to čo ľudia ľahko prijímajú?

A pri tom zmeny sú súčasťou každodenného života....však posúďte: rozlepia sa vám ráno oči a už je tu dilema: Najprv raňajky a či sprcha? Raňajky..... A či vôbec raňajky? Káva a či čaj? Toasty a či chleba s maslom? A teraz obliekanie.....čierne a či hnedé ponožky? Nohavice a či sukňa? Lososovú a či tyrkysovú košeľu? A čo kravata? Ach to obliekanie...:-) a teraz cesta do práce.....trolejbus a či električka? (všetko za jedno, všade kopec ľudí) Fakt si kúpim auto a dilema je ďalšia na svete, ale aké? Športové a či len tak do mesta? O farbe a výbave ani nehovoriac... a ste predsa len v práci....a dilema je tu ďalšia....zase to isté, ten istý šéf,  no baví ma sem chodiť každý deň, baví ma vôbec to, čo robím a či je čas na zmenu?  Každý deň sa vám vo vašej v práci „niečo“ zmení. A nech si vyberiete variantu akúkoľvek, vždy je to o zmene.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Práca....to musím zmeniť. A dilemy sa aj tak neskončia. Ostanem v rovnakej „brandži“ a či inej? Idete....budem úspešný na pohovore a či nie? Áno.......zmena pôsobiska, Bratislava a či Banská Bystrica? Áááááá tu je kameň úrazu. Áno, nie, áno, nie....odísť, neodísť a mnohé iné dilemy zachvátia vašu pravú hemisféru a nad iným už nedokáže ani uvažovať. Poviete však, čo je ťažké na tejto zmene? Áno, čo? Hodnotíte, zhodnocujete, vypisujte na kus bieleho papiera klady a zápory, škrtáte z jednej kolónky do druhej, ale stále nie je vyriešená jedna (pre mňa asi z najdôležitejších a najťažších) dilema...a čo priatelia? Však , čo nájdu sa iní.....áno, to je možné, ale keď na týchto vám záleží?

SkryťVypnúť reklamu

Ale, čo keď medzi nimi je vaša spriaznená duša? A človek, ktorý vám rozumie, dokážete s ním plakať i smiať sa na veciach, o ktorých viete len vy (ako orange car park, ako zbaliť Štefana, Hnedoočko, aj nabudúce ma môžeš opraviť...:-)), podá vám nielen ruku, ale i celé rameno? Zbožňujete ho takého, aký je, jeho energiu, vášeň, s ktorou všetko robí a sála na vôkol. Jeho pohľad na svet i život samotný. Jeho ako bytosť samotnú. Hovorí sa, že na každom vzťahu (akomkoľvek) treba intenzívne pracovať, ale keď sa človek stratí z dosahu? Nestratí sa intenzita i vzťah priateľský i napriek tomu a či vďaka tomu?

SkryťVypnúť reklamu

Odchod do iného mesta znamená „prísť“ a či „neprísť“ o priateľov? Niekto niekde niekomu povedal: Len skutoční priatelia vám ostanú na celý život. Chráň ho Pán Boh, ak to pravda nie je. O „moju spriaznenú dušu“ a  „mojich tu“, by som nerada „prišla“.:-) O to určite nie.

A tak i napriek všetkým za a či proti, kladom a či záporom, dilemám a či nedilemám, som sa predsa rozhodla len pre zmenu. Vraví sa, že jediná konštanta, ktorá je nemenná je zmena, tak prečo to neskúsiť? Možno to bude to práve a možno nie, možno budem ľutovať zmenu a možno nie, možno prídem na to, že nie všetko je o zmene a možno áno, možno stratím pár priateľov a možno a dúfam, že „tých mojich“ určite NIE. (poz.autora:

SkryťVypnúť reklamu

článok je venovaný s láskou mojim milým priateľom a najmä a práve preto Ľubíčkovi, mojej milej spriaznenej duši.....SOM RADA, ŽE STE A ŽE VÁS MÁMJ)

Andrea Čagalová

Andrea Čagalová

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som tá, čo ju napadne, to napíše.Cokolvek...však život prináša toooooľko možností...:-)Ukecaná, niekedy až moc....tak prečo sa "nevykecať"?:-) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu