Nový článok Preco chcu zeny muzov prevychovavat?

Kde sa to v nás ženách berie? Po prvom vzplanutí a prvých týždňoch spolužitia mnohé ženy začne viac alebo menej nahlodávať nutkanie upozorňovať, vylepšovať, meniť svojho milého. Skúšame zbrane rôzneho kalibru: neverbálne posunky, jemné verbálne napomenutia, krik a možno aj plač /v závislosti od povahy ženy do vankusa alebo verejne/.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Priznajme si, že častejšie sme to my ženy, ktorým prekáža, keď si náš vyvolený nevie zaniesť špinavé ponožky do koša na bielizeň alebo keď si po sebe neumyje tanier. Máme sa vôbec pokúšať naučiť svojho milého tieto činnosti alebo ak sa to nenaučil doma, máme to radšej hneď vzdať?Ak funguje náš vzťah na báze otvorenej a priamej komunikácie, kde slovo „my“ má väčšiu váhu než „ja“, nemal by byť problém dohodnúť sa na jasných pravidlách rovnocenného podielu na domácich prácach. Treba si potom len občas v duchu pripomenúť, že jeho ponožky pri posteli sú len jeho, neporiadok v skrini medzi jeho oblečením tiež len jeho a neumytý riad po spoločnej večeri je aj jeho. Treba však vydržať a byť dôsledná. Ak sa totiž nezvládneme pozerať na horu riadov hromadiacich sa v kuchyni, hoci bol v umývaní na rade partner a umyjeme ich zase my, nikdy neuspejeme pri budovaní jeho poriadkumilovnosti. A čo robiť s notorickým sukničkárom? Jeden z najväčších ženských omylov je viera, že muža zmení dieťa, čo má svoje logické opodstatnenie, pretože ženu spravidla zmení. Otcovské pudy však vychádzajú z inej podstaty než materské, lebo mužom - lovcom matka príroda predurčila iné poslanie než ženám - strážkyniam ohňa. Majú za úlohu pritiahnuť domov mamuta, aby nasýtili rodinu. Brániť ju pred nebezpečenstvom a hlavne zachovať rod rozsievaním semena. Starostlivosť o potomstvo je podľa nich čisto ženská záležitosť. Dnes, samozrejme existujú aj muži, ktorí sa dávno posunuli od tejto prehistorickej teórie. Tých však treba hľadať, pretože účinnejšia a efektívnejšia je prevencia než prevýchova. Mali by sme si teda vyberať takého muža, ktorého netreba neskôr meniť. Alebo sa zmieriť s jeho nedostatkami raz navždy. Netreba sa pokúšať urobiť z alkoholika abstinenta, z bohéma zodpovedného a svedomitého otca rodiny, zo sukničkára monogamný typ. Je na každej žene, či chce žiť život večnej obete po boku takéhoto muža alebo naopak nezávislej, zdravo sebavedomej bytosti, ktorá si je vedomá svojich túžob a možností.

Andrea Čanigová

Andrea Čanigová

Bloger 
  • Počet článkov:  1
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Pracujem ako poradenský psychológ v Bratislave. Som k dispozícii vo veciach vážnych aj menej vážnych...snažím sa nebagatelizovať. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu