Bola to moja prvá skúsenosť na tomto svete, ktorá jednoznačne ukázala, že v živote nebude všetko ľahké a nedeje sa podľa plánu. Preto viem aké je dôležité zabojovať, keď ide o budúcnosť. :)
Na moje detstvo v Bratislave si spomínam cez zážitky, keď v nedeľu z kostola Notre Dame na Palackého som sa rozbehla do mojej obľubenej detskej cukrárne a vždy som si dala karamelový veterník. Pamätám si na prvú návštevu Bystrice (dnešné UFO) a aj na prechádzky na Bratislavskom hrade, ktorý som kreslila skoro všade celé detstvo.
Časť detstva som prežila na strednom Slovensku s rodičmi, ktorí túžili žiť pokojným životom obklopení prírodou. Tak si žijú spoločne dodnes. Po maturite na gymnáziu som sa vrátila do mojej rodnej Bratislavy.
Vyštudovala som Ekonomickú Univerzitu, o pár rokov aj postgraduálne štúdium na Fakulte manažmentu v Bratislave so zameraním na ekonomickú efektívnosť návratnosti investícií. Aj keď môj otec lekár sníval o dcére lekárke, som presvedčená že moje rozhodnutie vyštudovať ekonómiu bolo správne. Keď som našla uplatnenie v mojom vyštudovanom obore, vždy som rodičom vravela: “Síce neliečim ľudí, ale liečim firmy.“
Pracovala som na viacerých manažérskych pozíciách v korporácii i v banke ako zamestnanec, alebo ako najatý odborník pre krízový manažment. V podnikateľských a odborných kruhoch som známa, že prichádzam tam, kde je potrebné dať veci do normálu.
Popri pracovných povinnostiach som bola takmer 10 rokov externým pedagógom na Fakulte manažmentu UK a Paneurópskej vysokej škole Fakulte ekonómie a podnikania. Prednášky a semináre so študentmi boli pre mňa príjemnou skúsenosťou, pretože ma napĺňalo, s akým nadšením prijímali vedomosti od človeka z praxe. V roku 2007 som založila poradenskú spoločnosť poskytujúcu služby pre malých, či stredných podnikateľov a fyzické osoby. O pár rokov neskôr som založila aj vzdelávaciu agentúru. Som presvedčená, že neustálym vzdelávaním sa človek dosiahne v živote viac.
Som manažérkou s ekonomickým myslením a táto kombinácia mi v profesijnom živote vždy pomohla.
Uvedomujem si, že nie všetci majú takých rodičov ako som ja. Obetavých, múdrych a podporujúcich. Nie každý má možnosť vyštudovať, vzdelávať sa celý život a nájsť uspokojivé osobné uplatnenie. Nie je samozrejmosťou mať podporu rodiny a najbližšieho okolia. A preto cítim morálnu povinnosť, že to čo mi život dal ponúknuť aj ďalej, pre dobro spoločnosti. Neprijímať všetko samozrejme, ale s pokorou a odhodlaním.
A prečo zvažujem kandidatúru na post primátorky hlavného mesta? Bratislava je v mojom srdci a tak to bude, kým budem na tomto svete žiť. Preto som na ponuku uchádzať sa o post “manažéra” nášho mesta zareagovala kladne.
Poznáte efekt skleneného útesu (glass cliff effect)? Je to jav v modernom svete, kedy sa do vedenia dostávajú ženy, často až vtedy keď organizácia, firma či úrad smerujú ku vážnym problémom alebo blížiacim sa kolapsom. Ak sa výsledky zhoršujú, často nastupujú ženy ako krízové manažérky, napr. Mrs. Meg Whitman v Hewlett Packard, Marissa Mayer v Yahoo, či Mary Barru v General Motors a mnoho ďalších. Máme častokrát iný uhol pohľadu na riešenie problémov, vieme v náročných situáciach vývinúť nadpriemernú snahu zmeniť veci k lepšiemu a náša empatia nám pomáha pochopiť ostatných.
Bratislava ešte primátorku nikdy nemala, možno teraz je ten správny čas.
moje aktivity.)