Lepší zajtrajšok

Veľa ľudí mi rozpráva o tom, aká som naivná optimistka. Podľa ich slov, zle informovaná realistka. Každému vysvetľujem, že už som taká a iná ani nikdy nebudem, a ak sa im to nepáči, tak sa so mňou nemusia stýkať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

A prečo by som ňou nemala byť? Veď poznám veľa ľudí a ich osudy, ktorých viera v lepší zajtrajšok mnoho dokázala. Napríklad moji známy sa dlhé roky pokúšali o dieťa. Nedarilo sa im, ale stále verili a teraz majú krásnu blonďatú dcérku, ktorá im prináša každodennú radosť. Človeka, ktorému zistili rakovinu, a dnes je jeho kamarátka v ríši snov. Veril a dokázal tú ťažkú skúšku života zvládnuť a dnes si užíva svoj život plnými dúškami.  

Veľa ľudí sa mi zdôveruje so svojimi problémami a ja som im za to vďačná. Ak im neviem pomôcť, tak sa ich snažím aspoň povzbudiť v to, že sa všetko na dobré obráti. Podľa mňa už len tieto slová dosť zavážia a človeku sa opäť ľahšie dýcha. Nemusíme im darovať drahé materiálne veci, jednoducho ich len vypočuť, povzbudiťa dať im najavo náš záujem. I keď to občas pomôže len na kratučký čas, i to je výhra. Aspoň na chvíľu vidieť ich úsmev, ich iskričky v očiach.  

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dnes je život ťažký, v dnešnom uponáhlanom svete, plnom nenávisti a zla. Ale práve preto musíme veriť, a ja verím, v lepší zajtrajšok.   Preto sa nesmieme opúšťať, ak sa nám nedarí zohnať byt podľa našich vysnených predstáv, ak nemáme momentálne pri sebe polovičku svojho života, ak si nemôžeme nájsť prácu. Preto budem vždy radšej zle informovaná realistka a veriť v lepší zajtrajšok, pretože veľakrát človeku nič iné nezostáva.LEN VERIŤ!    

Martina Čavojská

Martina Čavojská

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Jednoduché dievča, ktoré stále spoznáva svet :0) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu