Podstata sporu v trenčianskom hokeji.

Písmo: A- | A+

Zo včerajších informácií o hokejovom dianí v Trenčíne sa vytratila podstata súčasnej napätej situácie. A tou nie je podľa mňa výška dotácie na prevádzku zimného štadióna, ktorý je na 80 % využívaný mládežníckymi družstvami Dukly. Tá podstata spočíva v tom, že je ohrozená samotná existencia zimného štadióna. Dokladom toho sú vyjadrenia samotného primátora Rybníčka.

 

Ten sa pred pár týždňami vyjadroval - pred niektorými poslancami a aj pred samotnými funkcionármi Dukly, že zavrie zimný štadión, lebo nemá na jeho prevádzku. Preto prišiel s nápadom presťahovať deti na štadión Mariána Gáboríka.  Reakcie rodičov, ak by nemali ich deti kde trénovať by boli určite nepríjemné. Pochopil, že na to, aby mohol svoj plán so zavretím zimáku zrealizovať,  potrebuje ho  najprv získať späť od Dukly. A to znamená zmluvu vypovedať, čo aj urobil, bez vedomia poslancov a bez informovania predstaviteľov Dukly. Áno, jeho reakcie sú, že ich pozýval na rokovanie začiatkom júla. A keďže sa mu ospravedlnili a navrhli iný termín, tak im rovno poslal výpoveď..... Ak by to myslel úprimne, ako dnes hovorí, tak mohol s výpoveďou ešte počkať, pretože začína plynúť od 1. augusta. Ale jeho poradcovia s Košíc a Martina ( aj tam sa hrá dobrý hokej ), alebo nebodaj právnici, mu zle poradili. Asi si mysleli, že keď napíše výpoveď 30.6. tak platí od nasledujúceho dňa. To predsa musí vedieť každý právnik a riadiaci pracovník, že je to od prvého dňa nasledujúceho mesiaca po doručení druhej strane. Takže v tomto prípade mohol o svojom zámere bez problémov informovať minimálne  svojho zmluvného partnera.

Je zvláštne, že primátor ešte pred pár dňami tvrdil, že mesto nemá na prevádzku štadióna. Ale zároveň si ho chce zobrať naspäť, údajne preto, aby ho mesto prevádzkovalo. Asi sa to dá zadarmo, bez peňazí ... Takže, ak tvrdí primátor, že nemá peniaze, tak je nelogické, že chce prevádzkovať štadión ! Alebo peniaze má, a potom nič nebráni poslancom mesta, ktorí jediní rozhodujú o konkrétnej dotácii priamo z rozpočtu mesta, výšku dotácie na prevádzku zimáku upraviť.

Myslím si, že po doterajších vyhláseniach a krokoch primátora Rybníčka, sú úplne logické obavy predstaviteľov Dukly a zároveň aj jej súčasných a bývalých hráčov z ďalšieho vývoja situácie. Pretože potom, čo zimák prejde naspäť pod mesto, môže nastať situácia, ktorú môže mať primátor ešte stále naplánovanú. A tou je zavretie štadióna.

A to by už naozaj znamenalo likvidáciu hokeja v Trenčíne !!!

 

Skryť Zatvoriť reklamu