Dobojované, teda aspoň na teraz.

Písmo: A- | A+

14 kandidátov, 1 víťaž. Kto to bude?Blog opäť o prezidentských voľbách, teda o 1. kole, a možno aj o tom, prečo voľby stáli viac ako 10 mil. €

Ilustračná fotografiaIlustračná fotografia

Je dobojované. Teda aspoň v tomto 1. kole. A ktovie, možno že to bolo prvé a posledné kolo týchto prezidentských volieb. Neostáva nám nič iné len čakať. Alebo ísť spať a ráno s úsmevom alebo možno aj s hrôzou zistiť kto vyhral, kto postupuje ďalej.

Je dobojované. Máme za sebou kampaň plnú názorov prezentovaných v médiách, v novinách a aj blogoch.
Určite všetko to dookola vplývalo na výsledky. Ale už nič nezmeníme.

Chcem sa však zastaviť pri čísle 10,78 milión €. Toľko totižto stáli tieto prezidentské voľby. Muselo to toľko stáť? Nedalo sa nikde ušetriť? Myslím, že dalo.
Kde? Doslova ma šokovali informácie z večerných správ, že v obci, kde je zapísaných 8 obyvateľov je 14 členov volebnej komisie. A všetci vieme, že tí členovia tam nie sú zadarmo. Pýtam sa, načo je tam toľko ľudí?
A viem, že to nie je problém len tejto dediny. Neviem načo je toľko ľudí. Áno, večer je potrebné počítať hlasy, ale v prípade spomenutej dedinky v správach 8 hlasov by nemali dlho počítať. Preto je dobré pozastaviť sa aj pri takýchto veciach okolo volieb, koniec koncov, je to platené z našich peňazí.

Skryť Zatvoriť reklamu