Reputácia?!

Písmo: A- | A+

Dnes sa na viacerých internetových spravodajských portáloch objavila informácia o tom, že ak vás pristihne polícia s marihuanou vo vrecku, ešte nemusí ísť o trestný čin. Prekvapujúce je to, že s návrhom neprišla strana SaS - ktorá sa aj vďaka tomu dostala do parlamentu vo voľbách v roku 2010, ale v súčasnosti vládnuca strana - SMER-SD.

Určite pre ,,milovníkov´´ tejto zelenej rastlinky potešujúca správa, doslova darček pod stromček. Pre ostatných - správa ako každá iná. A potom je tu skupinka ľudí, ktorí sa zaujímajú o slovenskú politiku - tak ako aj ja, ktorí za týmto návrhom vidia niečo viac.

V prvom rade - pre milovníkov tejto rastlinky, ešte sa netešte, zákon by mohol platiť až v budúcom roku, ale aj to neznamená, že ak vás muži v zelenom s ňou pristihnú, ešte nepôjdete do basy. Povolené množstvo je totiž 1g a aj to len v tom prípade, ak vás s ,,mariškou´´ dolapia len prvýkrát. V prípade, že vás prichytia 2x už pôjde o trestný čin, kde trest sa pohybuje odňatím slobody od 3-5 rokov. A teda sa pýtam, na čo je táto novela dobrá? Čo sa ňou dokáže?

No a v rade druhom tu vidíme hlbší význam tejto novely. Ficova vláda sa tento rok zmietala v krízach. Tá vláda, ktorá ešte donedávna vykrikovala, že ona má najmenej káuz. Ale prišiel posledný štvrťrok a všetko je inak. Kauza CT, kauza jedál v nemocniciach a momentálne aj kauza na ministerstve dopravy. To všetko spôsobuje pokles ich voličov. Už niekoľko týždňov môžeme sledovať na politických prieskumoch, že strana SMER-SD klesá v preferenciách. Ak to takto pôjde ďalej, aj keď by náhodou vyhrala voľby v roku 2016 sama vládu nepostaví a ja dúfam, že sa nenájde nikto, kto sa k nim pridá a teda SMER padne.

A tak po tom, čo si k sebe naklonila časť dôchodcov a študentov vlakmi zadarmo je tu dnes návrh na povolenie marihuany. Žeby reputácia na konci roka? :) . . .

Skryť Zatvoriť reklamu