Volíme prezidenta, nie premiéra! 3. časť.

Písmo: A- | A+

Posledný môj blog o prezidentských kandidátoch pred prvým kolom volieb, ktorí sa prezentovali v predvolebnej diskusii na Markíze. Blog o tom ako sa mi otvorili oči.

Predvolebná diskusia na MarkízePredvolebná diskusia na MarkízeTV Markíza

Včera bol pre všetkých kľúčový deň. Skončila sa totižto predvolebná kampaň do prezidentských volieb. Síce do 7.00 rána ešte možno uvidíme nejakú tú reklamu na niektorých kandidátov, ale v priamej konfrontácii sa kandidáti už proti sebe nepostavia.

Kľúčový deň to bol určite aj pre pána Kisku. Minule som čítal vyjadrenie, že iba vážne politické zlyhanie v poslednom týždni pred prvým kolom, odsunie pána Kisku z 2. kola. A prišiel posledný deň, posledná diskusia a zrazu je všetko inak. V deň kedy si už určite myslel, že to bude oddychovka, prichádzajú rany pod pás. Rany v podobe faktov, pravdivých faktov.
V predchádzajúcich dvoch blogoch som sa venoval práve postojmi, názormi a reakciami prezidentských kandidátoch v diskusnej relácii na Markíze. Dnes som si nenechal ujsť poslednú diskusiu, v ktorej sa veľa vecí vyjasnilo. Niekoľko krát v nej pán Kiska vyjadril, že je hrdý na svoje spoločnosti Triangel a Quatro. Spoločnosti, ktorým naletelo mnnožstvo ľudí presne preto ako to povedal v relácii. Banky neposkytovali úvery pre bežných ľudí vo veľkom. A kôli týmto firmám mnoho ľudí prišlo aj o strechu nad hlavou a on sa nehanbí povedať, koľko veľa toho urobil pre Slovensko. Aj moji rodičia využili služby týchto firiem. Avšak naštastie zobrali myslím že 2-3 veci na úver od nich. Pozn. už sú splatené. A minule prišiel domov ocovi list z Quatra v priblžnom znení:

Vážený pán Miroslav. Nakoľko vás považujeme za klienta s dobrou bonitou nenechajte si ujsť našu ponuku na výhodnú pôžičku. Ocovi to nedalo, zobral kalkulačku a začal počítať. Za podmienok uvedených v liste by za 1200€ zaplatil celkovo vyše 2 000€.

No tak to sa potom dobre investuje aj do charity a podobných vecí. A možno aj do prezidentskej kampane.

Ja som však nesmierne rád, že včerajšok bol kľúčovým dňom aj pre mňa. A ako vidím, mnoho ľudí si uvedomuje čo je pán Kiska zač. Tretí v prieskumoch - Procházka - stráca na druhého Kisku 4%.

Nechcem nikoho návadzať, aby šiel voliť Procházku. Každý má svoju hlavu. Len prosím, nedajme sa oklamať. Oklamať sľubmi a sladkými rečami o charitách o tom a o tom. Slovensko má týchto rečí už dosť! Príď to vyjadriť aj TY! AJ TVOJ HLAS ROZHODNE!

Skryť Zatvoriť reklamu