Podmieňovať reguláciu hazardu petíciou je nezmysel

Na Slovensku máme nefunkčný zákon o hazarde. Samosprávy nemôžu regulovať tvrdý hazard bez petície. Stovky dobrovoľníkov sa musí občiansky angažovať, aby obce mohli regulovať hazard na svojom vlastnom území.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Potrebujeme Slovensko bez tvrdého hazardu (funkčný zákon). 

Podmieňovať reguláciu hazardu petíciou je nezmysel.

  • 30% občanov s trvalým bydliskom na území daného mesta musí podpísať petíciu, aby obec či mesto mohli zakázať hazardné hry na vlastnom území. Iná cesta nie je. Buď zákaz, alebo veľmi slabá regulácia.

  • Občania sa narobia. Stoja aj v zime celé dni v uliciach a kvôli procesným chybám na úradoch im prokuratúra so súdmi celú námahu pri zbieraní petície môže zrušiť.

  • Pritom gamblerstvu je najlepšie predísť tak, že im neposkytneme ľahko dostupný priestor, kde môžu hrať. Mnohé rodiny tak trpia. Problémom sú otcovia či matky, ktoré prichádzajú o svoju mzdu práve pri automatoch. Aj napriek kríze si ľudia stále nájdu peniaze, ktoré môžu vložiť do automatov v nádeji, že sa na nich usmeje šťastie. Pritom šanca byť úspešným je málo pravdepodobná.


Je nevyhnuté rozviazať ruky mestám a obciam, aby mohli regulovať Hazard. V rámci prevencie potrebujeme, aby mestá mohli povedať koľko herní a kasín povolia a koľko automatov v nich môže byť.
Zákon o hazarde je zlý.  Zmeňme to!

 Budem Vaším hlasom 


 Martin Čepček kandidát OĽaNO č. 43

 Slovensko bez tvrdého hazardu (funkčný zákon)  

 Dostupné bývanie pre všetkých

 Moderné funkčné školstvo

 Bezplatné krúžky pre deti

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Riešme konečne problémy
OBYČAJNÝCH ĽUDÍ!

Martin Čepček

Martin Čepček

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Riaditeľ Cirkevného centra voľného času v Nitre, od roku 2016 člen petičného výboru Zastavme Hazard v Nitre, Prvé krajské mesto s úspešnou petíciou. Poslanec NR SR (nezaradený) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

INEKO

INEKO

117 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

235 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu