Páni, takto sa správajte k hormónmi ovládanej žene (mám aj graf)

Dobrý deň, milí muži žijúci v blízkosti akejkoľvek osoby ženského pohlavia. Konkrétne je moja štúdia, prevedená na vzorke jednej ženy (mojej drahej partnerky), určená pre tých, ktorí často trávia čas so ženami, ktoré už majú za sebou prvú menštruáciu a zároveň ešte neabsolvovali menopauzu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (8)

Pozorne čítajte, tento dokument môže byť pre vás veľmi užitočný a markantne vám zľahčiť partnerský život. Ak sa ním inšpirujete a narazíte na neúspechy, nič to. Aj samotný autor štúdie spočiatku narážal na vážne problémy a nevedel si dať rady. Až postupom času prišiel na to, ako aspoň sčasti zvládať hormónmi ovládanú bytosť, a síce ženu. Aj to iba výnimočne. Čiastkové úspechy však sľubujú lepšie zajtrajšky!

Alibistická poznámka: Poznatky sa, samozrejme, nedajú aplikovať na každú ženu. Ako sa hovorí, každý zápas je iný, a to isté platí aj o ženách – každá je iná, alebo jednoducho: nikdy neviete, čo môžete čakať.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Pozn.: Na zvislej (os y) časti grafu je škála nálady ženy (1 znamená najhoršia, 10 najlepšia). Vodorovná časť grafu (os x) znázorňuje obdobie mesiaca, v ktorom sa daná nálada väčšinou vyskytuje.

Rád by som vám prezentoval môj mesiac strávený po boku partnerky. Aby sme do deja vstúpili in medias res, ako prvé si rozoberieme zmeny nálad počas predmenštruačného syndrómu (ďalej PMS).

Začína sa to nenápadne, takmer nebadane. Nálada je v prvý deň PMS na neutrálnej hodnote 5. Ako však vidíte na grafe, rapídne začne klesať. Ako si to všimnúť? O prítomnosti PMS vo vašom vzťahu sa dozviete na základe znakov ako nervozita, zvýšená citlivosť a návaly stresu, paniky a nenávisti voči nevinnému, často svätožiarou ozdobenému, mužskému partnerovi. Treba si dávať pozor na všetko – na polohu zubnej pasty, spolubývajúceho šušne v umývadle, tón reči či vašu podozrivo dobrú náladu.

SkryťVypnúť reklamu

Cez PMS týždeň sa riaďte heslom „mlčať je zlato“. Aj keď sa k vám budú dostávať výzvy typu „a ty mi na to nič nepovieš?“ či „no povedz mi, čo si o tom myslíš!“, mlčte. Ak mlčanie rozhnevá vašu polovičku ešte viac, nahoďte „Lajčák mód“ a začnite situáciu riešiť diplomaticky. Uznajte si chybu. Umiestnenie toaletného papiera na jej poličku je predsa z vašej strany implicitný prejav nadradenosti. Aj keď výsledok nebudete hneď vidieť, spomeňte si, ako to dopadlo, keď ste sa odvážili oponovať.

Týmto postupom síce vojnu ani bitku nevyhráte, ale aspoň prídete o najmenší možný počet pešiakov a obídete len so škrabancami.

SkryťVypnúť reklamu

Prd nie je smiešny

Po úspešnom prežití PMS týždňa nasleduje vyvrcholenie mesiaca v podobe vyplavenia vajíčka a celkovej očisty ženského organizmu, jedným slovom, je tu menštruácia. Alebo menzes, krámy, perióda či akékoľvek iné synonymum.

Ako určite viete, prichádzajú prudké zmeny nálad. Ale pozor, napočudovanie, aspoň spočiatku, tým správnym smerom! Z podráždenej, umrčanej a uplakanej dievčiny sa zrazu stane milujúca partnerka, ktorá vám každú chvíľu pripomína, ako vás ľúbi a čuduje sa, ako je vlastne možné, že to s ňou vydržíte. Pozrie si všetky vaše fotky na Facebooku a nezabudne pripomenúť, aký ste fešák.

SkryťVypnúť reklamu

Netreba ale prepadnúť ilúzii, že to tak zostane počas celej fázy. Nálady sa totiž budú meniť. A to často. Rozdiel je však v tom, že sa to nebude (aspoň v mojom prípade) obracať proti vám. Partnerka začne byť nervózna, ale z toho, aká je neschopná, škaredá a hlúpa. V tomto prípade treba zachovať empatický prístup a racionalizovať. Racionalizovať a racionalizovať.

Buďte milý, slušný, decentý džentlmen. Mužná hrubosť alebo „prdol som si, je to smiešne“ v tomto prípade bude skôr na škodu (niežeby inokedy nebolo).

Obrázok blogu

Pri vypracovávaní grafu k tejto fáze sme narazili na menší problém, keďže na zaznamenanie výkyvov nálad nám nestačia denné, ale potrebujeme hodinové či v niektorých prípadoch minútové intervaly.

Nasleduje neutrálne obdobie, v ktorom sa opäť na našom grafe dostáva nálada na hodnotu 5. So ženou sa dá komunikovať na rovnocennej úrovni, netreba chodiť po špičkách, ale nemožno z jej strany očakávať zaľúbenosť ako počas predchádzajúcej fázy.

Po neutrálnom týždni prichádza na našej krivke obdobie ovulácie – čas, v ktorom je žena najplodnejšia. Pod ťarchou materinského inštinktu je k mužovi milšia, uvedomujúc si jeho prednosti pri potenciálnej úlohe donora pri počatí ešte potenciálnejšieho potomka. Nálada sa zväčša dostane na úroveň 8.

Na rečnícke otázky neodpovedajte

Po skončení ovulácie sa na pár dní vraciame na neutrálnu pokojnú hodnotu nálady 5. Keď sa sem muž dostane, poradil by som mu, aby si ju čo najviac užil, pretože jej prítomnosť je neklamný znak prichádzajúceho trojpísmenkového postrachu zvaného péemes.

Tým sa náš kolobeh končí, teda, začína sa odznova. Ak vám niečo ušlo, vráťte sa na začiatok štúdie a zopakujte si to. Nebude to na škodu.

P.S.: Ako pri každom výskume, aj pri tom našom sme narazili na prieniky medzi jednotlivými fázami. Sú totiž veci, ktoré nemôžete robiť nikdy. Vážne.

Hovorím o tzv. rečníckych otázkach, resp. odpovediach na ne. Rečnícke sú preto, lebo sa na ne neodpovedá. Áno, ide o otázky ako „myslíš si, že som tučná?“ či „mám podľa teba veľký zadok?“. Aby vás nepodozrievala, že mlčaním jej iba dávate za pravdu, niekedy musíte čosi povedať. V tom prípade sa ale vyhnite prídavným menám ako „sympatická“, „taká akurát“ či zvratu „ale mne sa páčiš aj takáto“.

Pozn.: Štúdia bola autorizovaná a subjekt v nej pomenil kopu vecí.

Michal Červený

Michal Červený

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu