6 Slovákov na 6 kontinentoch

Aj Slováci cestujú a spoznávajú svet. Predstavíme Vám šiestich, ktorí prebrázdili šesť kontinentov. A čo ich spája? Všetkých môžete stretnúť a zažiť naživo už tento víkend na festivale v Bratislave.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Kedy? Kde? Už dnes začína trojdňový festival Cestou necestou, na ktorom sa predstaví viac ako 35 prezentujúcich. A kto sú tí šiesti odvážlivci? 

Za Európu sme vybrali chalanov z Arolla Filmu - Erika Baláža, Karola Kaliského a Adama Bašteka, ktorí trávili celé mesiace v horách v drsných podmienkach, aby nám sprostredkovali krásy slovenskej prírody vo filme Život v oblakoch. Po filme bude priestor na diskusiu s autormi.

Život v oblakoch
Život v oblakoch (zdroj: Arolla Film)

V horách ostaneme aj v Severnej Amerike. Igor Packo prešiel s kamošom legendárny John Muir trek. Cez 300 kilometrov po vlastných. Na obuv jeho kamoša nepozerajte - to je príbeh sám o sebe. Prídete si vypočuť ich dobrodružnú cestu dnes večer do Ružinova?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Unava po celodennej ture, Evolution Lak
Unava po celodennej ture, Evolution Lak (zdroj: Igor Packo)

Južnú Ameriku spoznáme blonďavo a spontánne s Peťou Koláčkovou, ktorá ju prebrázdila krížom-krážom. Vodopády Iguazu, ľadovec Perito Moreno i krásna sopka Likankabur v Čile. Jej prezentácia bude stáť za to!

Vychod mesiaca nad vulkanom Licancabur, Čile
Vychod mesiaca nad vulkanom Licancabur, Čile (zdroj: Petra Koláčková)

Z Ázie vyberáme Maroša Matouška, ktorý bude prezentovať Japonsko i Vietnam. Marošove fotografie patria posledné roky k ozdobám festivalu. Každý rok niekam cestuje, každý rok nám prináša nové zážitky. Viac o Marošovi sa môžete dočítať aj v rozhovore.

Japonsko
Japonsko (zdroj: Maroš Matoušek)

Domorodým kultúram sa dostaneme pod kožu v Etiópii s Petrom Koutným. Chceli by ste stretnúť takýchto fešákov?

Etiópia
Etiópia (zdroj: Peter Koutný)

A z Austrálie a Ocenánie spoznáte ostrov Nová Guinea s Michalom Knitlom. Jej západnú - indonézsku časť. I východnú časť, ktorá je samostatná krajina - Papua-Nová Guinea. Na ostrove strávil viac ako 2 mesiace a je to celkom iný svet. V 77 minútovom dokumente nabitom informáciami sa dozviete napríklad to, že niektorí domáci berú belochov ako ľudí, ktorí im priniesli mier. Ešte pred 100 rokmi cudzie kmene medzi sebou bojovali, len keď sa uvideli. Keď bieli ľudia prišli so zbraňami, prestali aj kmene medzi sebou bojovať.... 

SkryťVypnúť reklamu
Papua-Nová Guinea
Papua-Nová Guinea (zdroj: Michal Knitl)

A to je iba 6 krátkych príbehov. Na festivale tento víkend sa dozvieš oveľa viac. Stačí si prísť po inšpiráciu do DK Ružinov a budeš chcieť dať v práci výpoveď a ísť do sveta :).

Viac informácií nájdete na stránke podujatia a praktický program na A4 si môžete pozrieť aj tu. A ak bývate mimo Bratislavy, festival príde o 2 týždne aj do ďalších miest. Máte sa na čo tešiť. 

Krásny zážitok a víkend želá 

Michal Knitl

OZ Cestou necestou

OZ Cestou necestou

OZ Cestou necestou

Bloger 
  • Počet článkov:  8
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Inšpirujeme ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané. Organizujeme ročne viac ako 50 cestovateľských podujatí vo viac ako 15 mestách Slovenska. Prostredníctvom Expedičného fondu podporujeme cestovateľské expedície. Viac na: www.cestounecestou.sk Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu