Prečo je nepravdepodobné, že Sýrska vláda stojí za masakrom v Hule

Tentoraz to nebude dlhý článok. Nebudem dokonca obhajovať ani jednu zo strán tak, ako v mojom predošlom článku, avšak vychádzajúc z logiky, že všetky a to aj tie najdesivejšie zverstvá vojen vychádzajú z určitého plánu a majú určitý cieľ, rád by som sa aj na tento masaker malých detí pozrel z viacerých perspektív, a to hlavne z pohľadu Sýrie, arabského sveta ako aj medzinárodného kontextu. Tento článok ponúkne viac otázok ako odpovedí, avšak každý racionálne zmýšľajúci človek si tie odpovede nájde jednoduchou logikou celkom sám.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)
Obrázok blogu

Médiá po celom svete zas a znova krvopotne rozoberajú a dokumentujú šokujúce správy zo Sýrie, ktorá je v každom príspevku očierňovaná po tom, čo bola svedkom doposiaľ najväčšieho krvi preliatia na civilistoch od vypuknutia nepokojov. Médiá húfne preberajú ničím podložené spravodajstvo z televíznych staníc Al Arabie ako aj Al Jazeery, ktoré stále ako prvé prinášajú zábery z frontových línií. Bolo by asi paradoxom, keby práve tieto televízie neboli ako prvé, ktoré priniesli zábery malých tiel detí zabalených v plachtách tesne po tom, čo sa posledný víkend masaker odohral. Všetky západné médiá následne kopírovali reportáže, no najmä absolútne fabulovali komentáre vzťahujúce sa k reálnym skutočnostiam.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Príčina smrti: bombardovanie vs. cielená streľba do civilistov

Skúsme na chvíľu zabudnúť na fakty, na ktoré poukazuje sýrska vláda ako aj zahraničné médiá, ktoré sa sporia o závažný fakt, a to či úmrtia boli spôsobené bombardovaním alebo streľbou zblízka, nezabúdajúc však na fakt, že došlo aj k popravám dospelých mužov, a to odrezaním ich hláv a viaceré deti mali spútané ruky plastovými páskami. Miesto činu skôr pripomínalo popravisko a otvorené smrteľné rany na hlavách svedčia o presne cielených výstreloch z tesnej blízkosti. Na video záznamoch niet známky po roztrhaných či zavalených telách, chýbajúcich končatinách, pomliaždeninách, žiadne stopy prachu či betónových trosiek, tak ako tomu bolo v drvivej väčšine prípadov v Líbyi (video).

SkryťVypnúť reklamu

UNSC a ich oficiálna verzia

Zabudnime na list napísaný Ban Ki-moonom, ktorý adresoval čelným predstaviteľom UNSC a v ktorom jednoznačne poprel to, že väčšina úmrtí bola spôsobená delostrelectvom. Iba na tomto postavili svoje svedectvá a dôkazy Al Arabia a Al Jazeera.

Absolútna fabulácia faktov západnými médiami

Zabudnime dokonca aj na to, že Al Jazeera, Al Arabia ako aj samotné BBC a iné západné médiá preukázateľne vykonštruovali niektoré z ‚nepriestrelných' dôkazov tak ako v mnohých prípadoch pred tým (článok 1 - článok 2).

Zabudnime aj na fakt, že niektorým hlavným náboženským predstaviteľom ako napr. muftimu Ahmad Badrddin Hassounovi v priebehu ostatných pár mesiacov boli unesení, či podobným spôsobom popravení rodinní príslušníci. Po dolapení páchateľov vysvitlo, že vraždy sú zväčša na objednávku, paradoxne ľuďmi, ktorí ‚oslobodzujú' Sýriu, a to všetko za odmenu, ktorá predstavuje 1.000 USD!

SkryťVypnúť reklamu

Zabudnite na môj predošlý článok a na všetky detaily, ktoré vídate v hlavnom spravodajskom bloku, ktoré nám často podvedome zatemnia mozog, na kruté zábery sýrskej armády, ktorá zdanlivo bombarduje a pustoší civilmi obývané oblasti miest.

Avšak počas toho ako si v hlavách budete nachádzať odpovede na nasledujúce otázky nezabúdajte, že tentoraz bolo zmasakrovaných 100 nevinných civilistov, a to prevažne detí. Deti, ktoré kričali o pomoc a boli odstrelené vo svojich izbách, posteliach či náručiach svojich matiek. Ženy a starci, ktorí prosili o milosť a boli nemilostne vyzabíjaní. Ich domy a úroda bola spálená, ich majetky rozkradnuté (video 1 - video 2 - video 3).

SkryťVypnúť reklamu

Zabudnite na všetko a položme si otázku „Komu tento masaker hrá viac do karát?" - inými slovami „cui bono"?

Čo na tomto svete by viedlo sýrsku vládu aby deň pred príchodom UN delegácie a jej hlavných predstaviteľov do Sýrie jednoducho vtrhli do obydlí desiatok dedinčanov a vyzabíjali ich celé rodiny, spálili ich domy a úrodu? Hneď deň po tomto masakri dorazili do krajiny čelní predstavitelia s tuctom zahraničných novinárov, a teda Sýria dostala jednu z posledných príležitostí ukázať svoju dobrú tvár a odvrátiť tak hrozbu vpádu zahraničných vojsk.

Ktorý politický režim na svete je tak dementný, aby mesiac po tom čo pustí do svojej krajiny mierových pozorovateľov, ktorí očividne nezdieľajú svoje sympatie s Assadovým politickým zriadením, vtrhne do obydlí obyčajných dedinčanov a vyzabíja ich ako škodnú zver spoločne s ich malými deťmi. Následne odtiaľ stiahne svoje vojská a miesto činu nechá napospas kameramanom z televíznych staníc Al Jazeera (Katar) a Al Arabia (Saudská Arábia), televízie ktoré od samotného počiatku konfliktu sú riadené a využívané ako mediálny nástroj na začierňovanie Sýrie vládami arabských krajín, ktoré ako jediné hovoria veľmi otvorene o potrebe zaútočiť na Sýriu a Irán vojensky. Televízie, ktorých spravodajstvo je absolútne konšpiračné a ich faktická hodnota je rovná nule, a to s jediným zámerom - poukázať na vojenský dôvod napadnúť a rozvrátiť Sýriu (video 1 - video 2 - video 3).

Ktorý vodca akéhokoľvek politického zoskupenia či veliteľ vojenskej jednotky by išiel do obdobného vraždenia malých detí bez toho, aby si nebol takmer istý svojou politickou či kariérnou sebe vraždou v očiach domáceho obyvateľstva nehovoriac o následkoch na medzinárodnej úrovni? Ak by sa to aj odhodlal vykonať, čo by prestavovalo motiváciu a aký by bol zámer takto plánovaného masakru?

Komu v krajine by tento stav viac vyhovoval? Sýrskej vláde, na ktorú politicky útočí celý západný svet a snaží sa o jej destabilizáciu? Krajine ktorá sa snaží preukázať svoju nevinu?

Nevyhovuje tento skutkový stav a zverstvá páchané na civilistoch skôr ozbrojencom nazývajúcich sa Free Syrian Army, ktorí sa bez úspechu dovolávajú intervencie NATO na základe humanitárnej katastrofy, či lynčovania domáceho obyvateľstva netvorom Assadom? Vo vzorci im stále chýba hlavný dôkaz, ktorý by presvedčil Rusko a Čínu, že Sýria naozaj útočí proti svojim vlastným občanom. Žeby ho teraz definitívne našli? ‚Freedom fighters', ktorí sú vyzbrojovaní západom o čom svedčí aj nedávne zadržanie lode Lutfallah II (článok), logisticky koordinovaní cez satelitné telefóny a GPS. ‚Freedom Fighters', ktorí sa verejne priznávajú k atentátom v Damasku, na ktorého námestiach či tržniciach vyhadzujú do povetria desiatky nevinných Sýrčanov. ‚Freedom Fighters', ktorí doslova porciujú svojich nepriateľov a na amatérskych videozáznamoch zadržaným príslušníkom sýrskej armády a polície odrezávajú hlavy, ktorých cieľom je odstrašiť sýrskych vojakov resp. donútiť ich dezertovať - taktika ktorú dlhé roky využívajú čečenskí bojovníci.

Tento článok neposkytuje odpovede či dôkazy na to, aby obhájil vinu či nevinu ktorejkoľvek zo strán, ktoré stáli za rozhodnutím zabíjať neozbrojených civilistov v meste Hula. Žiť v nevedomosti je možno odpustiteľné, keďže západné demokracie našli ideálny spôsob ako utvrdzovať brain-washing prostredníctvom médií. Žiť ale v omyle, že hyenizmus páchaný na bezbranných deťoch prefiltrovaný západnými médiami bez opory rukolapných dôkazov je bohužiaľ naivita, do ktorej nás stále hlbšie potápa usporiadanie dnešného sveta.

V neposlednom rade, história sa zas a znovu opakuje. Pamätáte si na fakt, ktorý absolútne očiernil Sadáma Husajna a dal celoplošne väčšinovú zelenú pre USA na vpád do Iraku? Bolo to zabíjanie kuvajtských inkubovaných novorodencov irackými vojakmi. Dnes už ale vieme, že to bola bohapustá lož, ktorá zlegitimizovala vojnu v zálive, stála jeden milión životov a jej výsledkom je terajšie vojnou zničené peklo na zemi menom Irak (článok).

Masakrom v Hule ľudstvo dokráčalo k barinám nehumánnej zvrátenosti a v histórii modernej civilizácie jednoznačne preukázalo, že záujmy mocných sa nezastavia ani pred barbarstvom páchanom na tých najbezbrannejších - deťoch! Aj v samotných vojnách zverstvá páchané na deťoch pre mňa predstavovali tabu, ktoré bolo naposledy prekročené v koncentračných táboroch nacistického Nemecka.

Ak naozaj existuje koniec ľudskej civilizácie - tak približne takáto bola moja predstava o začiatku jej konca.

Jan Chladek

Jan Chladek

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som a stále budem proti násiliu a vojenským riešeniam problémov doma i v zahraničí. Zástanca asertivného dialógu a spájania humánnych myšlienok bez rozdielu na náboženstvo, rasu alebo etnický pôvod. Dlhé roky žil v Ázii a niekoľko rokov pôsobil v západnej Európe. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu