Sýrska slobodná armáda - Oddiely smrti zachytené na videozáznamoch

Drastické videá popráv, štvrtenie zajatcov a civilistov zaživa, bombové útoky a  zverstvá 'osloboditeľov' sýrskeho ľudu zvaných Free Syrian Army. Článok odkrýva a poskytuje desivé skutočnosti z pozadia sýrskeho konfliktu a žoldnierskych zabijakoch dovážaných do Sýrie v oddieloch smrti. Obsahuje zdrvujúce videá zachytávajúce sadizmus páchaný na civilistoch.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (39)
Poprava vykonaná Free Syrian Army odrezaním hláv zaživa
Poprava vykonaná Free Syrian Army odrezaním hláv zaživa 

Myslím, že je na čase, aby sme si definitívne predstavili ‚bojovníkov za slobodu' v Sýrii, kto sú, kto ich podporuje a aké sú ich ciele. Pre lepšie dokreslenie článok obsahuje videá, ktoré sú v mnohých prípadoch drastické.

Free Syrian Army - sadistické a nemilosrdné oddiely smrti

Je tomu už niečo vyše jeden a pol roka, čo médiami prebehli prvé zábery zo Sýrie zachytávajúce tanky vo veľkých mestách ako pália do obytných domov, následne telá mŕtvych civilistov, či sýrskych vojakov ako nešetrne zaobchádzajú so zajatcami. Do povedomia ľudí po celom svete bol implantovaný zvučný názov bojovníkov, ktorí sa vzopreli Assadovmu režimu, odhodlaní bojovať za demokraciu. Západ vytvoril fantáziu - bájny pojem 'Free Syrian Army'.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Od samotného počiatku boli vykresľovaní ako mierumilovní protestujúci, neskôr ako dezertéri zo sýrskej armády, ktorí na základe vnútorného presvedčenia prebehli do radov vzbúrencov odhodlaní prinútiť prezidenta Assada odstúpiť. Toto počínanie neskôr prerástlo do násilia, streľby a nespočetné množstvo reportáží o humanitárnej katastrofe v Sýrii. Spoty o civilistoch pozabíjaných armádou a tí čo prežili, boli donútení zachrániť sa útekom za hranice Sýrie. Vznikli mítingy krajín pod názvom Friends of Syria, ktorých sa zúčastňujú krajiny hlasne volajúce po vojenskej intervencii. Celé NATO je na nohách, pripravené brániť občanov Sýrie. Po viac než roku krvavých bojov sa otvorene hovorí o hromadnej podpore a zásielkach zbraní od hlavných protagonistov mítingov Friends of Syria.

Skryť Vypnúť reklamu

Približne asi toľko sa mal možnosť dozvedieť rádový človek sledujúci dych vyrážajúce reportáže, ktoré sú zrkadlovo preberané zo zahraničných televíznych staníc. Bohužiaľ, väčšina z hore uvádzaných faktov sú absolútne fabulácie a na míle vzdialené skutočnosti a teroru, ktorého sú svedkami Sýrčania v uplynulých mesiacoch.

Ako to teda začalo a kto stál za 'mierumilovnými povstaniami' v Sýrii?

'Mierumilovné povstania' v Sýrii boli naštartované po zuby ozbrojenými oddielmi smrti, ktoré prekročili hranice Jordánska, Libanonu, no najmä Turecka a ich útoky boli priamo cielené na armádne a policajné zložky Sýrie. (video - video - video) Ozbrojenci nazývajúci sa Free Syrian Army boli vyzbrojení najmodernejšími zbraňami, ktoré s určitosťou nepatrili do štandardnej výzbroje sýrskych vojsk, a teda logicky nemohli byť odcudzené dezertérmi z muničných skladov, tak ako to proklamovali médiá. 'Mierumilovné povstania' boli a stále sú založené na taktike zaútočiť a okamžite sa stiahnuť za hranice Sýrie, a teda ich výsostnou úlohou je provokácia ozbrojených síl s vytvorením čo možno najväčšieho chaosu v krajine.

Skryť Vypnúť reklamu

Značná časť zbraní bola už na počiatku nepokojov do krajiny prepašovaná cez hraničné pásma Jordánska a Libanonu. Dnešné vyzbrojovanie povstalcov otvorene potvrdzuje aj Saudská Arábia a Katar, ktorí tieto snahy plne podporujú a zasielajú do krajiny veľké objemy zbraní, trhavín a logistického vybavenia vyžívajúceho sa nie len v boji, ale najmä pri krvi preliatiach na civilistoch (video - video - video). Väčšina zbraní Free Syrian Army je pôvodom z Izraela, USA a Iraku. Cielené vytváranie chaosu si vyžiadalo takmer okamžité zapojenie armádnych zložiek, kde značná časť bojov sa odohráva v obývaných častiach veľkých miest. Táto taktika je povstalcami využívaná z dvoch dôvodov. Jednak strategicky členitého terénu civilných obydlí, no predovšetkým možnosti následnej medializácie humanitárnej katastrofy v krajine a tyranie sýrskej vlády, ktorá pustoší civilné obyvateľstvo.

Skryť Vypnúť reklamu

Keďže Free Syrian Army využíva taktiku rýchleho útoku a okamžitého premiestnenia, väčšinu ich úkrytov predstavujú práve civilné obydlia. Nakoľko ozbrojenci využívali úkryty v obytných domoch, veľa z útokov sýrskej armády bolo mierených priamo na obydlia civilistov avšak - a to podotýkam, nie s úmyslom zabíjať nevinných ľudí, ale prioritne išlo o zneškodnenie vojenskej hrozby zo strany Free Syrian Army. Potom je už len šikovnosťou novinárov poukázať na zbombardované civilné oblasti. Z vojenského hľadiska ako aj stratégie postupu vojsk je bombardovanie bytov, domov či iných civilných objektov absolútne irelevantným cieľom, ak z taktického hľadiska nepredstavujú fatálnu hrozbu.

V žiadnom prípade sa nejedná o národné povstanie, ale o cielene koordinovanú vzburu riadenú a živenú zo zahraničia, podporovanú falošnými správami, vykonštruovanými skutočnosťami s absolútnou demagógiou faktov - história spravodajstva takýto rozsah klamstiev doposiaľ ešte nezažila. (video)

Zabijaci Free Syrian Army pochádzajú z mnohých arabských etník, nakoľko na území Sýrie bolo do dnešných dní dolapených či zabitých množstvo žoldnierskych zabijakov z Líbye, Afganistanu, Libanonu, Francúzska, Turecka, Iraku, Jemenu a Jordánska. Pri tomto poznatku vyznieva skôr ironicky konštatovanie médií a politikov, že revolúcia je národného charakteru. Väčšina bojovníkov či lepšie povedané vrahov je do krajiny doslova dovezená a koordinovaná z území mimo Sýrie. Neviem si tiež veľmi dobre predstaviť dobrovoľníkov z Líbye či Francúzska, ktorí dobrovoľne prídu položiť životy z vlastného presvedčenia za slobodu Sýrčanov. Skúsme si predstaviť koľkí zo Slovákov by dobrovoľne a len z vlastného presvedčenia dorazilo do Bieloruska a bojovalo po boku partizánov proti dobre vyzbrojenej armáde tamojšej vlády? A približne takto vyznieva paradox národnej revolúcie v Sýrii. V týchto dňoch sú tieto skupiny ozbrojencov preskupované hlavne na území Turecka s následnou implantáciou doslova teroristicky orientovaných oddielov smrti v samotnej Sýrii.

Nábor týchto zabijakov nie je nijako náhodný a už vôbec nie spontánny. Jedná sa o klasický typ žoldnierskej armády, kde každý z bojovníkov je vycvičený a vyzbrojený mimo územia Sýrie a do krajiny sú privádzaní v úderných oddieloch smrti čítajúcich desiatky niekedy aj stovky mužov. Na základe svedectiev dolapených členov Free Syrian Army, sú títo za svoju účasť riadne platení alebo ich rodiny požívajú rozličné finančné výhody v domovských krajinách. Ich záujem zúčastniť sa bojov je motivovaný osobným prospechom a nie národným cítením. Aj preto ich taktikou nie je obrana obyvateľstva, ale predovšetkým teror, násilie, drancovanie, vykrádanie, znásilňovanie a používanie tých najnekonvenčnejších praktík ku ktorým sa dostaneme neskôr a ktorého sme boli svedkami v minulosti v podobne Contras v Južnej Amerike.

Taktika Free Syrian Army - nevýslovná krutosť, vraždenie, mučenie, exemplárne popravy, porciovanie svojich obetí zaživa

Pracovným nástrojom oddielov smrti tzv. Free Syrian Army je nevýslovné násilie a brutalita. Túto praktizujú s krutosťou, ktorých hranice sa v tomto konflikte posunuli do skôr zverstiev a to najmä na civilnom obyvateľstve. (foto - foto - video) Paradoxne, utečenci ktorých tak často vydáme v hlavných spravodajských blokoch neutekajú pred tyranom Assadom a jeho armádou, ale pred Free Syrian Army, ktorá ich podľa reportérov CNN, BBC či Al Jazeera oslobodzuje. Po oslobodeneckej armáde ostáva spúšť, chaos a tisícky mŕtvych tak, ako je to zrejmé v meste Homs.

Ľudia, ktorí sa 'oslobodeneckej armáde' vzoprú väčšinou čaká brutálna smrť či exemplárna poprava. Beštiálne vraždenie a popravovanie sýrskych vojakov ale aj civilistov je práca psychopatov a ich cieľom je účelové zastrašenie a potlačenie akýchkoľvek náznakov vzbury, paradoxne proti ozbrojencom vydávajúcich sa za osloboditeľov. Ostatky a časti tiel zmasakrovaných ľudí sú ponechané pri cestách, kostoloch či námestiach a plnia hrôzostrašnú funkciu 'prevencie' vzbury proti gaunerom vydávajúcich sa za osloboditeľov. Popularita vrahov z Free Syrian Army je nulová, a preto je brutalita, teror a násilie jedinou formou akou dokážu na územiach, ktoré sú pod ich čiastočnou kontrolou zotrvať. Ostreľovanie civilistov a streľba do neozbrojených davov stojacich na strane terajšieho prezidenta Assada (video), či bombové atentáty v hlavnom meste Damasku (video) - len časť z praktík, ktorými sa v týchto dňoch Sýria 'oslobodzuje'.

Ich taktika spočíva v konštantnej provokácii ozbrojených sýrskych síl, a teda je založená na rýchlej provokácii a následnom stiahnutí sa. Rýchlosť takto vykonávaných útokov je spájaná s absolútnou dezorientáciou či nejasným cieľom, a preto v mnohých prípadoch je postavená len na vytvorení čo možno najväčšieho humanitárneho chaosu, ktorý je následne možné pranierovať prostredníctvom spriaznených médií. Jediným momentálnym cieľom týchto oddielov smrti je neustále poukazovanie na brutalitu Assadovho počínania, avšak vo väčšine prípadov sú obeťami civilisti, ktorí boli zmasakrovaní rukami ich osloboditeľov. Nedávny masaker v meste Hula nesie všetky známky ich rukopisu a osobne som presvedčený, že za týmto beštiálnym činom stojí práve Free Syrian Army a v neposlednom rade ich kvestori stojaci na čele zoskupenia Friends of Syria hľadajúci legitimizáciu vojenskej ofenzívy NATO na spustošenie celej krajiny.

Momentálne je však veľmi dôležité si uvedomiť odkiaľ pramení samotná iniciatíva celej tejto destabilizácie. Z médií sa k nám dostavajú informácie, že pomoc do Sýrie prichádza prevažne z Turecka, Saudskej Arábie či Kataru. Tak teda rozmeňme si to na drobné a odpovedzme si, či je to slobodná vôľa politických dobrodincov z týchto krajín alebo je to skôr vôľa vyššej moci superveľmocí západu.

Turecko, krajina ktorá sa už niekoľko rokov snaží stať členom EÚ. Je stálym členom NATO a na jej území bol nedávno implantovaný americký raketový obranný štít. Turecké teritórium bolo počas studenej vojny strategicky využité na rozmiestnenie nukleárnych zbraní USA a od nepamäti má pre USA strategický význam z pohľadu oklieštenia ruskej rozpínavosti smerom na Balkan. Na jej území sa nachádzajú aktívne vojenské základne americkej armády.

Saudská Arábia a Katar predstavujú kľúčových ekonomických partnerov USA, nakoľko väčšina dovážanej ropy do Ameriky pramení práve z tohto regiónu. Vojenská obrana týchto krajín je priamo závislá na terajšej hegemónii americkej armády. Armáda USA je aktívna aj pri potláčaní vnútorných vzbúr, čoho sme boli svedkami pri vylodení špeciálneho komanda SEALS, ktoré potlačilo nedávny pokus o zvrhnutie vlády. Krajiny, ktoré sa od samotného počiatku nechávajú veľmi hlasno počuť, že vojenskú intervenciu v Sýrii je nutné vykonať okamžite. Krajiny, ktoré sú ovládané autokraticky a bez náznaku akejkoľvek formy demokracie. Krajiny v ktorých práva žien takmer neexistujú a kde ženy nemajú právo ani len šoférovať!

Saudská Arábia a Katar pôsobia ako základný výcvikový tábor pre súkromnú spoločnosť v minulosti známu pod názvom Blackwater, ktorá bola a stále je aktívna po boku americkej armády v Iraku. Práve kvôli obludným masakrom civilistov v Iraku a následným súdnym žalobám došlo k premenovaniu spoločnosti na Xe Services s ich hlavnou výcvikovou „základňou" v Saudskej Arábii a Katare. Výber týchto krajín nie je samozrejme náhodný, keďže sa jedná o hlavných spojencov v regióne a dodávateľoch ropy pre USA. Xe Services predstavuje jedného z najväčších civilných spojencov americkej armády. Jej pôsobenie v daných krajinách má za prioritný cieľ vytvorenie armádneho oddielu pozostávajúceho z 800 mužov prevažne arabského etnika, ktorí budú zo Saudskej Arábie či Kataru logisticky vysielaní do problémových pásiem Blízkeho východu, Afriky či Latinskej Ameriky. V neposlednom rade sú priamo určení na potláčanie vzbúr a povstaní v Saudskej Arábii a Katare, ktorých boli tieto krajiny svedkami v nedávnej minulosti.

Tak ako v Južnej Kórei, v ktorej sa nachádza 8th US Army s 50.000 americkými jednotkami, tak aj v krajinách, v ktorých pôsobí americká armáda sa stáva najmä zahraničná politika zvrchovanej krajiny nesvojprávna. Americkej armáde hostiteľské krajiny nie len prispievajú na jej chod, ale strategické rozhodnutia, a to najmä zahraničnopolitické sa nezaobídu bez súhlasu hlavného velenia daného armádneho kontingentu. Dané želania a priania sú pretlmočené cez civilné kanály dobre koordinovaných veľvyslanectiev západných mocností, ktoré reprezentujú záujmy Pentagonu v hostiteľských krajinách. V prípade núdze dokonca prechádza hlavné velenie všetkých armádnych zložiek hostiteľskej krajiny pod absolútnu kontrolu amerického velenia.

Myslíte si teda, že krajiny ako Katar, Saudská Arábia a Turecko rozhodujú na základe vlastného presvedčenia o tom ktorý národ potrebuje humanitárnu pomoc, alebo kamióny naložené zbraňami? Všetky obdobné rozhodnutia hostiteľských krajín sú empiricky závislé na svojvôli Pentagonu. Pentagonu, ktorý v minulosti presne obdobným spôsobom podporoval krviprelievanie a dotoval vražedných maniakov Contras v Latinskej Amerike, ktorí stáli za tisíckami vrážd civilistov, znásilnení a zohavení detí a žien. Počínanie si dnešnej Free Syrian Army je tomu navlas podobné.

Naivne si myslieť že osud Sýrie je v rukách troch krajín, ktoré z globálneho hľadiska predstavujú len bábky v rukách západu je ďalší veľký omyl, v ktorom nás média utápajú. Tieto krajiny predstavujú len akéhosi pomyselného trójskeho koňa, ktorý už viackrát potvrdil že sa tento krát nezastaví pred ničím a to ani pred tými najväčšími a najohavnejšími zverstvami. Médiá už poukázali na absolútne zmanipulované informácie týkajúce sa masových hrobov, stovky tiel zmrzačených civilistov a detí, ktoré nemilosrdne masakruje sýrska armáda, deti, ktoré si sýrska armáda ukladá na tanky, aby ich ochránili pred streľbou ‚osloboditeľov', to ako sýrski vojaci idú do boja po požití omamných látok. Všetky tieto absurdity a klamstvá sme už ale raz zažili - a to v Líbyi.

Čo bude teda nasledovať?

Domnievam sa, že médiá nám čoskoro prinesú zábery ďalšieho masového zabíjania civilistov Assadovými vojskami, možno aj za použitia chemických zbraní. Budú tu ďalšie masakre detí, ktoré veľmi emotívne rezonujú médiami. Bude tu falošné spravodajstvo o tom, že Free Syrian Army útočí a úspešne obsadzuje nové územia. Spravodajstvo v Sýrii bude narúšané prostredníctvom odpájania satelitných signálov, bude šírená propaganda tak, ako tomu bolo v Iraku a Líbyi prostredníctvom nahrádzania tuzemských rádiostaníc prozápadným propagandistickým spravodajstvom, zhadzovanie propagačných letákov, krvavé bombové atentáty, pomyselné vzbury civilistov a mnohé ďalšie klamstvá výsostne určené pre demoralizáciu pro-Assadových stúpencov.

To všetko nás čaká, ale za akú cenu?

Otázkou je, čo budú požadovať západní kvestori a sponzori za každú pušku a granát, ktorý momentálne zdanlivo dobrovoľne zasielajú do krajiny. Čo požadujú za logistickú podporu, ťažké zbrane, raketomety a honoráre vyplácané žoldnierskym vojakom? V tomto svete nie je nič zadarmo, a teda naozaj je niekto tak naivný myslieť si, že táto vojna stojí na pilieri dobrovoľnosti, charity a nezištnej pomoci západu sýrskemu ľudu?

Pre viac informácií o konflikte v Sýrii a o famóznej práci nezávislých žurnalistov, ktorým záleží na etike spravodajstva, odporúčam frontpage na Facebooku - Nechceme líbyjský scenár v Sýrii (weblink).

Jan Chladek

Jan Chladek

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som a stále budem proti násiliu a vojenským riešeniam problémov doma i v zahraničí. Zástanca asertivného dialógu a spájania humánnych myšlienok bez rozdielu na náboženstvo, rasu alebo etnický pôvod. Dlhé roky žil v Ázii a niekoľko rokov pôsobil v západnej Európe. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu