Pritom v mal v Nižnej Rybnici dohodnuté stretnutie s približne 60 starostami a sympatizantmi strany Smer z okresu Sobrance. Aj tí ho čakali márne. Potom ako sa dozvedel, že v dedine ho okrem jeho verných, čakajú aj tí, ktorí majú niečo na srdci, tak radšej zvoliť taktiku tichého ústupu. Veď v poriadku, asi zhodnotil, že by nebol schopný odpovedať na ich otázky. Ani na takú jednoduchú otázku, či pil v konšpiračnom byte colu, doteraz nenašiel jednoznačnú odpoveď. Preto by sa mu určite ťažko hľadali uspokojivé odpovede ohľadom pomerov na východnom Slovensku. Keď po prvé nie je poľnohospodár, a po druhé ako sa sám vyjadril, na východe nič nie je. Tak tam nemôžu byť ani problémy s pôdou. Logické.
Dnes bol prvýkrát odvtedy ako bol donútený odstúpiť z postu premiéra SR, hosťom diskusnej relácie u Braňa Závodského v Rádiu Expres. Už nejeden hosť mi pokazil buď samotný obed, ale spôsobil zažívacie problémy. No von sa mi jedlo nezvykne tlačiť. Ale aj taká situácia musí niekedy nastať. A kedy, keď nie dnes. No ale dosť bolo o trávení obedu. Len tak stručne. Pán poslanec na otázku, prečo neprišiel do obce Nižná Rybnica odpovedal, že:
"To je ako tak, keď tancujete na nesprávnom hrobe. Ja som mal míting v Sobranciach a nie v tej dedine o ktorej hovoríte. Ak čakali ma na inom mieste, ja za to nemôžem."
Z toho vyplýva, že 60 starostov obcí z východného Slovenska sa zhrklo v obci Nižná Rybnica len tak. Lebo nepochopili, kde je miesto stretnutia. Veď predsa poslanec sa chcel stretnúť v Sobranciach, ako ich mohlo napadnúť, že v nejakej Nižnej Rybnici. A ešte toľkých!! Nahrnuli sa tam ako ovce do košiara, akurát, vyzerá to tak, že si ten košiar pomýlili. Alebo si dokonca celé stretnutie vymysleli, veď on mal predsa rokovanie v Sobranciach. Ešte je tu možnosť, že si poslanec neváži svojich sympatizantov a je mu jedno, že pred Slovenskom z nich robí babrákov, kvôli tomu, aby on nevyzeral ako zbabelec, ktorý sa bojí farmárov. Ale to by vari nespravil. Veď mali pre neho aj darčeky, napríklad kôpku hnoja.
Krátky telefonát s pánom Magdoškom, zástupcom poškodených farmárov.
A keď si človek myslí, že tento týždeň sa už nič hrozné, ani prekvapujúce neudeje a piatok ležérnym tempom navodí víkend, tak ministerka kultúry poskytne rozhovor dezinformačnému webu Hlavné správy. Veď prečo by nie. V čase keď sa zástupcovia najsilnejších médií snažia o posilnenie ochrany práce novinárov. V čase, keď viaceré členské štáty EÚ upozorňujú na hrozbu šírenia hoaxov a dezinformácií. Veď prečo by sa nevyjadrila, že z jej strany sa nemusia obávať nejakých preventívnych krokov, skôr naopak. Naopak, podá pomocnú ruku, ak bude treba. Veď prečo by nie.
Od štvrtka začala sociálna sieť Twitter na území Česka a Slovenska blokovať zverejňovanie príspevkov, ktoré obsahujú link na dezinformačné weby. Medzi vybraných patrí aj web Hlavné správy, ktorý je známy svojou náklonnosťou napríklad ku Kotlebovcom, ale aj taký beznádejný nádejný kandidát na prezidenta Štefan Harabin dostáva u nich priestor na šírenie svojich myšlienok.
Keď už sme pri tom Harabinovi, dnes môj priateľ na Facebooku zdieľal hoax, ktorý v máji začali šíriť rôzne dezinformačné weby a jedným z hlavných hlásateľov bol práve aj tento sudca. Mnohí určite poznáte hoax o Marakéšskej deklarácii, vďaka ktorej Slovensko zaplavia tisíce migrantov. Ešte aj takmer mesiac po tom, ako sa tento hoax vysvetlil, sú ľudia, ktorí to zdieľajú a cítia sa pri tom v ohrození. Twitter nemá v našich končinách príliš veľký dosah, zato taký Facebook, ten je výbornou linkou na šírenie rôznych neprávd, poloprávd a obyčajných lží.