Škola hrou

Pri slove škola sa asi každému najprv vybavia spomienky na samé povinnost,i domáce úlohy či rôzne zadania. Potom už príde aj tá príjemnejšia časť. Kamarátui žúrky, kopa veselých príhod.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Aj ja som si pred takmer tromi rokmi myslela, že vysoká škola bude predstavovať veľa povinností a málo času na iné aktivity. No opak bol pravdou. Rozvrh v prvom ročníku porozdeľovaný na tri dni bol síce celkom nabitý, ale na druhej strane zabezpečoval dostatok priestoru na voľnočasové aktivity.

Časom síce predmety pribúdali, ale náš zmysel pre zábavu tiež. Počas väčších či menších "okien" medzi prednáškami sa z vysokoškolákov stávali menšie deti, ktoré fičali na rôznych spoločenských hrách. A tak sa chodby FMK premenili na hráčske polia. V našich kruhoch malo asi najväčší úspech známe Mestečko Palermo, ktoré sme dokázali hrať dlhé hodiny takmer každý deň. To by ste mali vidieť, toľko kriku pri hľadaní mafiánov! Neobišli nás ani rôzne stratégie ako napríklad Ubongo, ktoré rozvíjalo našu logiku a predstavivosť. A viete koľko ľudí sa naučilo hrať populárny Bang!?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pri týchto aktivitách sme ľahko získavali nových priateľov z iných odborov i vyšších ročníkov. Bariéry sa búrali ľahko a bolo to možno aj lepšie ako sa niekde opiť večer v podniku a ráno si nepamätať, čo sa dialo večer.

Počas ďalších ročníkov prednášok i predmetov pribúdalo, delili sme sa na viacero skupín, a preto sa postupne ale isto vytrácali aj veselé "malé veľké deti" z chodieb univerzity. Teraz sme tretiaci a na pekné chvíle strávené sedením na chodbách už le nostalgicky spomíname s úsmevom na tvári. No vidíte, ten čas v škole nakoniec môže byť aj farebnejší.

Mária Chnupová

Mária Chnupová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Nikdy sa nevzdávaj." Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu