Vypočuli želanie čitateľov. A vyplatilo sa

Čo dokáže láska a dôvera inej osoby vo vaše schopnosti.

Vypočuli želanie čitateľov. A vyplatilo sa
Obálka knihy je skutočným umeleckým zážitkom, nielen na pohľad ale aj na dotyk. Treba zažiť. (Zdroj: Eva Chocholáčková)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Vydavateľstvo i527.net sa pravidelne pýta svojich čitateľov na ich názor na knihy a autorov, ktorých vydávajú, a prosia ich o tipy na nových autorov. Práve viaceré hlasy milovníkov "clean books" primäli toto malé slovenské vydavateľstvo osloviť s kontraktom bestsellerovú autorku Mimi Matthews. Podarilo sa. Dohoda uzrela svetlo sveta a už takmer dva týždne sa môžu slovenskí nadšenci historických románov začítať do nádhernej novinky Perla umenia.

Ja som sa na prvý pohľad zamilovala nielen do príbehu, ale aj do obálky knihy, z ktorej vyžarujú silné emócie. Uhrančivý pohľad Phylli Satterthwaitovej vás prenesie v čase i priestore. Vtiahne vás na panstvo v Somersetshire až si podvedome prekrížite ruky na hrudi, aby vás nestriasol chlad z fúkajúceho vetra. Nad hlavami sa vám prevaľujú sivasté kopovité oblaky. Z diaľky k vám dolieha brechot troch veľkých vlkodavov. Rútia sa priamo na vás. Rýchlo žmurknete a odtiahnete ruku od knihy, aby ste vystúpili z tohto živého obrazu, lebo netúžite na tvári cítiť ich dych a čeliť ich čelustiam.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ku knihe si vo vydavateľstve i527.net môžete zakúpiť aj záložku v rovnakom vizuáli ako je obálka románu.
Ku knihe si vo vydavateľstve i527.net môžete zakúpiť aj záložku v rovnakom vizuáli ako je obálka románu. (zdroj: Eva Chocholáčková)

Jediná, ktorá tie psy dokáže aspoň ako tak zvládnuť, je krehká dievčina Phyllida Satterthwaitová. Jej strýko sa jej ujme, keď zomrie jej posledný blízky príbuzný a prisľúbi jej uvedenie do londýnskej spoločnosti. Ako však neskôr Phylli zistí, strýko napĺňa vlastné zištné záujmy a neštíti sa ju predať ako umelecké dielo starému Zberateľovi so zlou a násilníckou povesťou. Aby pred ním unikla, pristúpi na manželstvo na papieri s kapitánom Arthurom Heywoodom zatrpknutým starým mládencom, ktorý kvôli zraneniu z vojny neprejde ani pár krokov bez paličky a trpí bolesťami fyzickými i duševnými.

Čitatelia sa môžu tešiť na napätie, intrigy aj mnohé romantické scény. Všetky kúsky skladačky do seba krásne zapadajú a na konci vás, verím, rovnako ako mňa prekvapí, kto bol za všetkými nebezpečnými "náhodami" a výstražným listom. Živé zaujímavé dialógy robia román veľmi pútavým čítaním, že ho len neochotne pustíte z rúk. Ja som knihu doslova zhltla za dva dni. (A určite som ju nečítala naposledy.)

SkryťVypnúť reklamu

Naberte odvahu vzoprieť sa nevyhnutnému
Naberte odvahu vzoprieť sa nevyhnutnému (zdroj: Eva Chocholáčková)

Beznádejné romantičky (ku ktorým sa hrdo hlásim aj ja :-)) poteší Arthurov charakter a obraz dokonalého džentlmena a hrdinu. Je milujúci, všímavý a citlivý manžel. No, kto by takého nechcel mať doma? Keď už nič iné, aspoň v čiernobielej podobe na stránkach knihy? Phylli je zasa zosobnením ušľachtilej dobroty, snaží sa pomáhať všetkým okolo, či už ide o jej milované psy alebo ľudí. O každom si myslí len to najlepšie. Napriek tomu, že obaja hrdinovia sú vykreslení v pozitívnom svetle, kniha nepôsobí vôbec presladeným dojmom. A to práve vďaka viacerým záporným postavám, ktoré sú tak dokonale vykreslené, že vám možno až polezú na nervy.

SkryťVypnúť reklamu

Pre tých, čo prežívajú ťažké chvíle, môže byť kniha povzbudením a inšpiráciou nabrať odvahu vzoprieť sa nevyhnutnému. Ako to urobil Arthur, hoci si myslel, že už nikdy nebude bez paličky chodiť, strieľať či jazdiť na koni. Ako to urobila Philly, keď sa odvážila dúfať v lepšiu budúcnosť ako dohodnutý sobáš s tyranom. Toto všetko sa dá dosiahnuť vďaka dôležitej esencii, ktorou je láska a dôvera druhej osoby vo vaše schopnosti.

Prorokujem Perle umenia veľa spokojných čitateliek a vydavateľstvu i527.net rovnako veľa ďalších úspešných kníh od Mimi Matthews a iných skvelých autorov.

Dočítania, priatelia!

Eva Chocholáčková

Eva Chocholáčková

Bloger 
  • Počet článkov:  27
  •  | 
  • Páči sa:  36x

Som manželka a mama. Zaujímajú ma knihy, výchova a vzdelanie detí, spev, hra na gitaru a všeličo nové, čo sa môžem dozvedieť. Momentálne píšem recenzie na knihy z našej knižnice, aby som tak spopularizovala čítanie u nás v meste. Tiež sa rada podelím o naše skúsenosti s domácim učením angličtiny. Na blog by som rada dávala recenzie kníh, ktoré som prečítala a praktické tipy a rady. Zoznam autorových rubrík:  Nezaradená

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
INESS

INESS

107 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

223 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu