Mraky, nebo, bublinky

Ľudia sa tlačia v tramke. Unavení. Ospalí. Znechutení. Zamyslení. Ponorení do vlastných myšlienok. Začítaní do knihy. Započúvaní.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Tramka sa zastaví a oni sa z nej snažia čo najskor vystúpiť. Niekoľko ľudí zostáva. Tramka sa pohne ďalej a oni si postupne sadajú na voľné miesta. Hlas ženy hlási predposlednú zastávku. Vonku sa náhle zatiahne. Oblohu ovládnu tmavomodré mraky. Tramka brzdí, ľudia vstávajú zo svojich miest, tramka pomaly zastane a ľudia ju pomaly opúšťajú. Jedno dievča z nej vybehne. Rýchlym krokom prechádza k tabuli s odchodmi a príchodmi. Z farebnej kabelky vyberie fľaštičku. Usmieva sa na okolo idúcich ľudí, ktorí vystúpili z troch tramiek. Jedno dievča sa na ňu pozrie, ale ďalej pokračuje rovnako zamračená s davom. Dievča otvorí fľaštičku. Na semafóre je zelená, dav sa pohne cez širokú cestu smerom k chodníku. Dievča, ktoré jej neopatovalo úsmev zastane uprostred ľudí, oči sa jej rozžiaria. Medzitým dievča fúka bublifukové farebné bubliny. Okolochodiace autá ich rozfúkavajú po celej dvojprúdovke. Farebné bublinky zaplavia celé prostredie pod tmavými mračnami. Ľudia prešli cez prechod a pokračujú vo svojich cestách. Doteraz zamračené dievča zastalo a stojí uprostred prechodu. Spoza kopca sa približuje ťažký drevom naložený kamión.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Milujem bublinky!“ zakričí zamračené dievča a začne sa milo usmievať. Pohne sa smerom spat k zastávke.

Dievča s bublifukom sa k nej otočí fúkajúc bublinky jej smerom. Kamión trúbi. Usmievavému dievčaťu vypadne bublifuk z ruky, pomaly padá k zemi, dopadne a tekutina vystretkne na všetky strany. Usmievavé dievča sa zamračí, obíjme farebnú kabelku oboma rukami. Prichádzajúca tramka zatrúbi. Ľudia sa z nej tlačia von. Kričia! Prekvapene pozerajú. Nevšímajú si situáciu. Mamy zakrývajú deťom oči a samé sa otáčajú. Autá prudko zastavujú, brzdy pískajú.

„Ukončite výstup a nástup dvere sa zatvárajú.“ ozve sa tramka. Dievča sa obzrie smerom k prechodu, z hlboka sa nadýchne a nastúpi do tramky. Prejde cez ňu a už v pohybujúcej tramke si zastane k jej zadnému sklu. Taška jej padá na zem. Obe ruky položí na okno. Pozerá smerom k prechodu, jej pohľad upúta veľká farebná bublinka, ktorá stúpa k oblakom.

SkryťVypnúť reklamu

„Nasledujúca zastávka Nebo. Konečná stanica.“ povie dieťa, ktoré sedi vodičovi na kolenách.

Radoslava Cibuľová

Radoslava Cibuľová

Bloger 
  • Počet článkov:  46
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu