DiCaprio v Titanicu najprv hrať nechcel, Culkin či Bale áno

Vďaka Cameronovmu Titanicu sa Leonardo DiCaprio stal hviezdou prvej triedy. Kto vie, čo by sa však s ním stalo, keby si ho režisér James Cameron nepresadil.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)
Aj takýto mohol byť teoreticky Titanic
Aj takýto mohol byť teoreticky Titanic 

X+Aj takýto mohol byť teoreticky Titanic

Veľkolepý filmový epos menom Titanic patrí medzi komerčne najúspešnejšie filmy všetkých čias – jeho tržby už dávno presiahli dve miliardy dolárov, čo bohate prekrylo inak astronomický 200-miliónový rozpočet. Celkovo už jedenáste spracovanie (ocenené nakoniec aj jedenástimi Oscarmi) tragédie parníku sa do dejín zapísalo nielen vďaka Cameronovej excelentnej režisérskej práci, ale aj vďaka šťastnej voľbe hlavných postáv – tie stvárnili, ako je dobre známe, Leonardo DiCaprio a Kate Winslet. Obaja už v tom čase (rok 1997) mali za sebou niekoľko významných úloh, takže ich obsadenie nebolo prílišným prekvapením.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

O obsadenie hlavných rolí sa strhol veľký boj. Zrejme už vtedy herci cítili, že film bude hitom, čo sa aj neskôr paradoxne potvrdilo. V priebehu niekoľkých mesiacov boli s rolou Rose spájané prakticky všetky veľké hviezdy tej doby, vrátane Angeliny Jolie, Umy Thurman či dokonca Madonny. U mužov bola bitka v istom zmysle ešte väčšia, keďže štúdio, produkcia i režisér mali odlišné predstavy. Cameron preferoval DiCapria, štúdio Matthewa McConaugheyho a v hre bol dokonca aj Macaulay Culkin, istú dobu to dokonca bol jeden z najvážnejších kandidátov. O rolu sa uchádzali aj Christian Bale, Johnny Depp, Brad Pitt či River Phoenix.

SkryťVypnúť reklamu

Boj o rolu Jacka nakoniec vyhral vďaka Cameronovi DiCaprio. Leo sa pôvodne zdráhal hrať Jacka, keďže sa bál toho, že získa imidž prílišného romantika, no napokon ho Cameron presvedčil. Bol to však niekoľkotýždňový proces, počas ktorého štúdio poriadne hromžilo, no Cameron veril v dobrý výsledok. Ten sa napokon aj skutočne dostavil a Leo na rolu prikývol.DiCapriovi sa po prečítaní časti scenáru film nakoniec dokonca natoľko zapáčil, že zmluvu k filmu podpísal ešte pred oficiálnym dokončením celého scenára. Keby DiCaprio povedal „nie“, tak možno by došlo k podpísaniu zmluvy s McCounagheym či Culkinom. Respektíve by sa do hry vrátil jeden z top-favoritov minulosti, neskorší Temný rytier Christian Bale, ktorého však Camerom pôvodne, kvôli jeho britskému pôvodu odmietal (v hlavnej roli chcel totiž Američana). Culkin tieto kritériá spĺňal, akurát nebolo jasné, v akej hereckej forme bude. Od roku 1994 totiž nič nenakrútil a aj jeho predchádzajúce účinkovania (všetko okrem dvoch dielov Sám doma) nepredstavovali nič svetoborné. Culkina nakoniec všetci odmietli a skončil … no, asi viete ako. Zle, nedobre.

SkryťVypnúť reklamu

Kate Winslet do filmu pretlačil jej údajne neuveriteľný výkon na kastingu, ktorým porazila tak svoje hlavné rivalky, Gwyneth Paltrow či Claire Danes. Hovorí sa, že Camerona jej výkon natoľko nadchol, že ani chvíľu neváhal. Do svojej role sa Winslet neskutočne vžila a zaistila si účasť vo filme. Zaujímavosťou je aj to, že do role Rose bola istú dobu zvažovaná aj česká topmodelka Eva Herzigová. O slovenských kandidátkach oficiálne i neoficiálne miesta mlčia.

Kto vie, ako by film skončil, keby do hlavných úloh boli obsadení iní herci. Čo takto Culkin a Madonna? Jolie a Pitt? To sa už nedozvieme. Isté je to, že kým DiCaprio a Winslet sa stali hviezdami prvej triedy, tak mnohí herci, ktorí sa o rolu uchádzali a neuspeli, sú dnes, pri všetkej úcte k nim, len hviezdami nižších tried. Schválne, kto si z hlavy spomenie aspoň na jeden či dokonca dva filmy, v ktorých hrala Claire Danes?

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu